Зріжте пасмо волосся та додайте шматок нігтя, або Як черкащанку шахраї лікували

29 жовтня 2015, 09:39

256d88d420623b17ff4880547971d998_XL

Попри чисельні застереження правоохоронців, довірливі черкащани продовжують потрапляти на гачок шахраїв та віддавати їм останні кошти. Черкащанка Антоніна Поденко - одна з тих, хто сліпо довірився телерекламі і за "дивовижний" медпрепарат ледь не залишилася з порожнім гаманцем.

Про це інформує "Черкаський край".

Черкащанку Антоніну Федорівну Поденко, як і багатьох земляків, останнім часом обсіли недуги. Саме тому вона телерекламу медпрепаратів сприймала з неодмінною увагою, особливо, коли йшла вона з уст поважних людей, медиків, як називали їх у таких програмах. Зацікавило жінку, зокрема, повідомлення про новий напрямок у лікуванні ряду хвороб — ортомолекулярна медицина. Столичний фахівець, якого назвали лікарем Денисом Писаренком, з ентузіазмом розповідав про досягнення у цій галузі, наголошував, наскільки корисним є зарубіжний препарат «Апо Ін Форм». Говорив так переконливо, що Антоніна Федорівна не втрималася, аби не подзвонити в столицю й замовити собі цю новинку.

Чи треба згадати, що оператори на другому кінці дроту були гранично ввічливими, обслуговуючи клієнтку. Замовлення прийняли, сказали: препарат коштує 3 810 гривень, але з урахуванням того, що черкащанка є пенсіонеркою, кур’єр привезе ліки зі скидкою в 300 гривень. Буквально наступного дня гість із Києва прибув, привіз у пластиковому контейнері коробочку з комплексом вітамінів, узяв гроші, видав квитанцію і зник.

Витративши чималу суму, клієнтка приготувалася приймати желатинові капсули й поліпшувати здоров’я. Тільки не так сталося, бо наступного дня замість доктора Писаренка з яким вела досі  телефонну розмову, до жінки додзвонилася якась Вершиніна, сказала: «Ми хочемо провести комплексне обстеження вашого стану — зріжте невеличке пасмо волосся, додайте зразок нігтя з пальця, візьміть мазок із рота, кур’єр знову до вас завітає і все це забере до нашої лабораторії.

Як тепер згадує Антоніна Федорівна, слова про лабораторію так на неї, медика за фахом, тоді подіяли, що жодних сумнівів уже фактично не було. Минув день, знову задзвонив телефон:

— Антоніно Федорівно, тут ми щойно зробили аналіз — наші дівчата просто волають: «У цієї жінки відмирають клітини головного мозку. Чим це загрожує? Зрозуміло, інсультом! Щоб вас порятувати, слід обов’язково приймати наступні препарати… Але здоров’я цього таки варте, еге ж?»

Розповідати, як жінка шукала в авральному порядку потрібні кошти, збираючи по рідних і знайомих, то окрема тема. Але на призначену годину кур’єр все отримав, натомість пацієнтка мала на руках ще одну квитанцію. Значно пізніше, зазирнувши до Інтернету, вона із жахом дізналася: всі доставлені препарати є звичайнісінькими БАДами, коштують далеко не так астрономічно.

Було від чого впасти у відчай. Ошукана, вона все ж знайшла в собі сили відмовитися від подальших послуг згадуваної фірми, адже вони наполягали: закріпити лікування слід новим курсом, «усього» за 15 тисяч гривень. «Ах, ви не хочете цього робити? Тоді, дорогенька, ви вже не наша пацієнтка і ми відверто вмиваємо руки, бо ви не хочете виконувати повністю вимоги проведення всіх процедур».

Спілкування із настирливими «лікарями» припинилося понад рік тому. У липні цього року її несподівано потривожили дзвінком із Києва, вона була щиро здивована й збентежена. А повідомляли їй таке:

— Ми знаємо вашу ситуацію, ви втрапили в лабети шахраїв. Однак ви ще не знаєте, що були застраховані на 6 тисяч доларів. Єдина неприємність: строки минули, тож вам слід зараз, терміново, сплатити нам певні кошти. Перекажіть їх через банк на ім’я нашого бухгалтера Івана Олексійовича Лузана, бо час не жде.
Вона, наче уві сні, переказувала якісь тисячі гривень, щоб зрештою почути від абонента з Києва:

— Ми вже мали направити вам інкасаторську машину, що повинна була привезти вам обіцяні 6 тисяч доларів. Але ж ви невчасно нам усе заплатили, крім того, слід було ще додати 30 тисяч гривень. У зв’язку з усім цим ваша справа йде в архів і більше ми з вами не працюємо.

Тепер, як інформувала нас читачка, з нею та з її кривдниками працюють правоохоронні органи. Бо варто було Антоніні Федорівні піти на прийом до Владислава Пустовара, очільника ГУ МВС України в Черкаській області, як справу було відкрито, призначено й слідчого на прізвище Коровченко (хоча на наше запитання, як рухається справа, розпочата понад місяць тому, відповісти відмовився). Чи встигнуть негідників, що наживаються на чужій біді, затримати, певний іспит для правоохоронців. А розповісти цю історію ми вирішили насамперед задля того, щоб уберегти аби кого із довірливих земляків.

Вас ошукали? Потрібна допомога? Юридична консультація на всі випадки життя.

Коментарі

Вгору