“Золота” цибуля: чи може вона ще більше подорожчати

28 березня 2023, 22:24

Через військову агресію РФ в Україні зростають ціни на продукти. Зокрема, спостерігається рекордний стрибок цін на цибулю. Експерти розповіли виданню, чому вона подорожчала та чи варто та чому чекати на якісну та дешевшу українську цибулю зарано, пише Ліга.Бізнес.

Експерт Всесвітнього банку з розвитку плодоовочівництва Оксана Руженкова наголосила, що це не перше суттєве подорожчання – подібне вже було 2019 року. Тоді цибуля підстрибнула до 28 грн за кілограм.

Стрімке подорожчання цибулі цьогоріч викликано значним дефіцитом. Руженкова зазначила, що це також сталося через тимчасову окупацію частини Херсонської області, де вирощувалося 80% всієї української цибулі. Також не змогли повноцінно зібрати врожай Миколаївська та Одеська області. Але головним чином до дефіциту призвели бойові дії й окупація Каховки.

«Тому якісну власну цибулю Україна споживала десь до середини грудня. Менш якісну – до середини січня. А далі закінчилася і вона, тому на ринок надійшов імпорт», – сказала вона.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клуба Олег Пендзин зауважив, що Україна завжди докупляла цибулю наприкінці березня-початку квітня. Але цього року імпорт у дуже великих обсягах розпочався на два місяці раніше – через дефіцит.

Пендзин додав, що оскільки ціни на цибулю для фермерів наразі дуже привабливі, садити її цьогоріч будуть «всі кому не лінь».

Навіть за умови збільшення кількості гравців, нинішній дефіцит цибулі покрити швидко буде неможливо. На думку Руженкової, навіть якщо сюди зайдуть виробники з центральних та східних регіонів України, довоєнні обсяги продукції за один рік не надолужити. Вона пояснила, що цибуля і морква, яка майже так само зараз зросла у ціні, складні для вирощування, якщо порівнювати з зерновими. Тому їх врожай 2023 року буде далеко не найкращим за якістю.

Пендзин прогнозує, що зростання ціни на цибулю, найімовірніше, триватиме. Суттєве буде перед Великоднем, а далі – до початку літа, незначним.

«Зростання буде до червня, коли почне приходити суха українська цибуля. Але до цього часу ми зможемо побачити цибулю і по 100 гривень за кілограм», – резюмував він.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору