Зловмисники намагалися переправити із Черкас до Німеччини сотні стародавніх артефактів (ФОТО)

17 жовтня 2023, 09:46

Київські митники стали на заваді незаконному переміщенню у двох міжнародних поштових відправленнях до Німеччини сотні археологічних предметів, які становлять культурну та історичну цінність. Це стародавня метальна зброя, знаряддя праці та елементи одягу.

Під час митного контролю міжнародних відправлень, одне з яких прямувало за кордон з Черкас, а інше з міста Ічня (Чернігівщина), митники виявили 101 предмет з явними ознаками старовини. Ці предмети працівники митниці одразу скерували на експертизу до Національного інституту історії України щодо встановлення належності їх до культурних цінностей.

Як ідентифікували експерти, серед виявленого митниками - п’ятнадцять бронзових наконечників стріл від передскіфського до скіфського часів (VIII-V ст. до н.е.).

До періоду ранньої та середньої бронзи (III-середина ІІ ст. до н.е.), належать чотири знаряддя праці – мідно-бронзові тесла. В давнину їх застосовували для видовбування корит, човнів-довбанок тощо.

54 бронзові ремінні пряжки та їх фрагменти належать до черняхівської культури (III-початок V ст.).

Також в міжнародному відправленні знаходилося дев’ять залізних наконечників стріл, які належать до салтівської культури (V-X ст.).

П’ятнадцять інших предметів було визначено експертами як залізні ножі доби Русі (X-XIII ст.).

Київська митниця нагадує, що предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі України. Їх місце - у Музейному фонді України. Наразі ці культурні та історичні цінності вилучено.

За інформацією пресслужби Київської митниці

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору