Андрій Стріхарський взяв участь у конференції про розвиток психологічної підтримки на Черкащині

17 жовтня 2023, 09:30

Народний депутат Андрій Стріхарський виступив на конференції, присвяченій Всесвітньому дню ментального здоровʼя, яке відзначали 10 жовтня.

Конференція “Пріоритетні плани та напрацювання у сфері психосоціальних послуг та ментального здоров’я: панельна дискусія” відбулась в Черкасах під головуванням начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця. На захід були запрошені Андрій Стріхарський, лідерка руху “Зе!Жінки” Черкаської області Світлана Пащенко, заступники та радники голови Черкаської ОВА, голови благодійних фондів та громадських організацій та інші експерти у сфері психологічної та соціальної допомоги.

Питання ментального здоровя надзвичайно актуальне в наш час. З березня 2023 року в Україні діє комунікаційна кампанія «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Першої леді Олени Зеленської, мета якої - сприяння формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я. Частиною цієї програми є проєкт Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, який буде адаптовано спеціально для ВПО і який є одним з пріоритетів нової Стратегії ВПО.

Очільник ОВА Ігор Табурець зазначив, що дбати про ментальне здоровʼя громадян так само важливо, як і про фізичне. І для створення у громадах базових доступних сервісів із психологічної підтримки не потрібні великі ресурси. І такі послуги мають стати нормою для кожного громадянина, для цього варто задіяти усі ресурси. Наразі на Черкащині активно працюють над реалізацією Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

Нардеп Андрій Стріхарський зазначив, що популяризація теми ментального здоровʼя наразі актуальна. За оцінками експертів, близько 40% населення потребують психологічної допомоги. В Україні близько 30% погоджуються, що почуваються не найкраще через війну і не зможуть впоратися самостійно із проблемою. Але найбільшої допомоги потребують військові, які зіштовхуються з великими та складними навантаженнями.

“Підтримка ментального здоров’я людини стала одним з пріоритетних завдань державної політики. Від його вирішення залежить боєздатність Збройних сил і резистентність країни в цілому”, — зазначив він.

На сьогодні у Черкаській області реалізується кілька проєктів з психологічної підтримки із залученням різних організацій та органів влади. Під час конференції презентували комплекси програм та заходів психосоціальної підтримки військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей.

Зокрема, комплекс заходів зі збереження ментального здоровя та психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу реалізує Управління освіти і науки Черкаської ОВА та КНЗ “Черкаський обласний інститут післядипломної освіти”. Проєкт з підвищення компетентності надавачів соціальних послуг у сфері ментального здоровя в полі зору Департаменту соціального захисту населення та Черкаського обласного центру соціальних служб. ФОП “Шинкарьова В.С.” разом з Управлінням освіти і науки Черкаської ОВА створює “кімнати толерантності SOVA” для дітей, зокрема з-поміж ВПО. За програми психосоціальної підтримки військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей, дітей, в тому числі дітей з інвалідністю відповідають ОВА та ГО “Максимум”. Комплекс заходів “Підтримка ментального здоровя працівників — інвестиція в людський ресурс” за обласною службою зайнятості.

Окремо проєкт психосоціальної підтримки ветеранів презентувала директорка БФ “МХП-Громаді” Тетяна Волочай. А про особливості реінтеграції внутрішньо-переміщених осіб розповіла засновниця ГО “Рефектіо” Катерина Бьют.

Є проєкти, що орієнтовані на роботу з дітьми, зокрема “Хібукі-терапія”, про яку доповіла радник міського голови Черкас Валерія Шинкарьова. Це унікальна програма, розроблена ізраїльським психологом Дафною Шарон-Максимов. “Хібуки” в перекладі з івриту означає «обійми», ця іграшка вміє обіймати. Вона є терапевтичною методикою роботи з дитячою травмою.

Регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я, радник голови Черкаської ОВА Вікторія Шепіль виступила із презентацією «Реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я на Черкащині: пріоритетні проєкти та напрацювання» та розповіла, що в соціальній та медичній сфері вже проведено близько 15 тренінгів, воркшопів для 200 фахівців соціальної сфери та 100 фахівців сфери охорони здоровʼя. У сфері освіти проведено 30 заходів для 1000 освітян і 1000 дітей. Цими програмами охоплено майже 2,5 тисячі людей.

“За результатами проведеного дослідження, спроможність забезпечення психологічною підтримкою у наших закладах соціальної та освітньої сфери, галузі охорони здоров’я виявилася доволі високою”, — зазначила вона.

Товариство Червоного Хреста” реалізує 8 програм за різними напрямками психосоціальної підтримки у громадах Черкаської області. Про це розповіла голова Черкаської обласної організації цього товариства.

Андрій Стріхарський вважає, що попри велику кількість проєктів та залученості кращих спеціалістів та організації, сфера психологічної роботи повинна мати всебічну підтримку з боку державних інституцій.

«Важливо направляти всі ресурси для того, щоб вести масштабне інформування про важливість ментальної допомоги, а також створювати центри психологічної підтримки. Вже працюємо у цьому напрямку на законодавчому рівні. Маємо багато ініціатив із підтримки ветеранів, їх сімей, дітей, вимушених переселенців», — зазначив депутат.

Учасники конференції засвідчили, що війна вимагає особливо уважного ставлення держави до проблеми психологічної реабілітації військових, ВПО, лікарів, дітей та всіх постраждалих від збройної агресії з боку росії. Подібні заходи акумулюють досвід різних організацій та партнерів і мають важливе значення для його поширення та впровадження відповідних програм по всій Україні.

Відтак, спільна мета таких заходів полягає в тому, щоб напрацювати системні рішення для підтримки емоційного та ментального благополуччя суспільства.

Реклама

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору