Злочинність у Черкасах знизилася на 7 %, – прокуратура

24 листопада 2017, 09:51

SONY DSC

Цього року рівень злочинності в обласному центрі зменшився на сім відсотків у порівнянні з минулим. Про це під час пленарного засідання сесії повідомив керівник Черкаської міської прокуратури Сергій Шелудяков.

За його словами, нині в прокуратурі фіксують динаміку до зниження тяжких та особливо тяжких злочинів, проти життя та здоров’я особи, проти власності (як приклад, кількість крадіжок зменшилася на 7,7 %), проти громадської безпеки.

Утім, зауважує, що в цілому відсоток злочинів у Черкасах вищий, аніж у інших містах області.

– Це можна пояснити тим, що в нашому місті велике скупчення людей, – прокоментував прокурор.

Одним із проблемних питань у Черкасах лишається незаконний обіг наркотиків. Як розповів Сергій Шелудяков, пов’язано це, серед іншого, і з браком кадрів, які ведуть боротьбу з торгівлею наркотиками.

– Якщо до Революції Гідності в області таких працівників було 44, то після – створили управління з 13 чоловік. Вони працювали на дві області – Черкаську й Кіровоградську. Дещо пізніше після реформування чисельність таких працівників зросла до 20. Кількість виявлених і скерованих до суду злочинів у цій сфері за 2017 рік зросла вдвічі, тобто ми відмічаємо значну активізацію правоохоронних органів у боротьбі з цим видом злочину.

Під час сесії прокурор звернув увагу депутатського корпусу ще й на поширені помилки в заповненні електронних декларацій про доходи. Як правило, обранці забувають про необхідність внесення суттєвих змін у майновому стані (про це повідомити слід протягом 10 днів).

Натомість за неподання декларації або ж внесення недостовірної інформації в ній (якщо вартість майна перевищує 250 прожиткових мінімумів) передбачена кримінальна відповідальність, нагадав Сергій Шелудяков.

За інформацією прес-служби ЧМР

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору