Після журналістського розслідування нардеп з Черкащини отримав дві кримінальні справи

24 листопада 2017, 10:03

Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала два кримінальних провадження стосовно народного депутата Антона Яценко. Про це повідомляє bihus.info  з посиланням на відповідь Генеральної прокуратури України.  Депутату з фракції “Відродження” інкримінують зловживання владою (ст.364 ч.2 ККУ) та незаконне збагачення в особливо великих розмірах (ст.368-2 ч.3 ККУ). Розслідування доручено Національному антикорупційному бюро.

“...за фактом набуття останнім, як службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, у власність активів у вигляді рухомого та нерухомого майна у значному розмірі, що значно вище розміру задекларованих ними доходів, які в подальшому переоформив на близьких осіб”, - аргументуються в листі ГПУ особливо великі розміри незаконного збагачення депутата.

Обидві справи відкриті на підставі інформації з сюжету “Тестесховище” Лесі Іванової для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Ще вілтку влітку 2017 журналісти з’ясували, що на тестя народного депутата записаний палац на 1500 кв.м. Також тесть нардепа є власником низки елітних квартир та комерційної нерухомості. Попри це, як повідомляється в розслідуванні, він живе у селі під Києвом, а всю нерухомість отримав у подарунок від самого Яценка. Мова йде про палац у елітному селищі Козин під Києвом: на 1,33 га землі розташовані будинок загальною площею 1 520 кв.м., професійний тенісний корт, басейн тощо.

Крім цього Яценка підозрюють у зловживанні службовим становищем у сфері держзакупівель, через контроль СГО “Тендерна палата України”.

Іван Франко сказав:

Народе мій, замучений, розбитий,
Мов паралітик той на роздорожжу,
Людським презирством, ніби струпом, вкритий!
Твоїм будущим душу я тривожу,
Від сорому яких нащадків пізних
Палитиме, заснути я не можу.
Невже тобі на таблицях залізних
Записано в сусідів бути гноєм,
Тяглом у поїздах їх бистроїздних?
Невже повік уділом буде твоїм
Укрита злість, облудлива покірність
Усякому, хто зрадою й розбоєм
Тебе скував і заприсяг на вірність?

Вгору