Жителі Сміли перекрили рух на трасі “Київ-Умань”

19 листопада 2018, 16:11

Жителі Сміли на знак протесту перекрили рух на автодорозі "Київ-Умань". 

Про це у коментарі повідомив начальник сектору комунікації ГУНП в Черкаській області Дмитро Грищенко.

- Рух на дорозі перекрито в районі колишнього КП. Наразі туди виїхали працівники поліції, які на місці забезпечують публічну безпеку та спілкуються з учасниками акції, - повідомив речник черкаської нацполіції.

За словами учасника акції протесту, смілянина Євгена Саражі, вимога мітингарів - підписати договір між "Смілатеплокомуненерго" і НАК "Нафтогаз України". Активісти занепокоєні, що через відсутність такого договору їм доведеться платити подвійний тариф за опалення.

- Нафтогаз змушує Смілу взяти на себе борг приватного підприємства ТОВ "Сміла Енергоінвест". Ми готові взяти на себе тариф, але без боргів. Дороги будуть перекриті до повного виконання наших вимог. Зараз ми плануємо перекривати ще інші напрямки, - наголосив чоловік.

Також сьогодні депутати Смілянської міської ради прийняли звернення до Президента України, в якому просять главу держави посприяти налагодженню відносин міста з Нафтогазом України.

У зверненні йдеться про те, що після усного розпорядження Президента у місті розпочався опалювальний сезон, але Нафтогаз свідомо зволікає з укладанням договору на постачання палива, "чим умисно сприяє несанкціонованному відбору газу містом".

Депутати зазначають, що Нафтогаз змушує Смілу взяти на себе борг приватного підприємства ТОВ "Сміла Енергоінвест". Компанія мотивує це тим, що уклавши з ним договір про спільну діяльність, місто повинно було контролювати діяльність ТОВ. У міській же раді запевняють, що могли контролювати тільки надання житлово-комунальних послуг. Втручання ж у господарську діяльність приватного підприємства заборонене законом.

Нагадаємо, до 15 листопада у Смілі не було опалення ні в житлових будинках, ні в школах та лікарнях. Комунальне підприємство "Смілатеплокомуненерго" не подавало тепло в будинки містян через брак коштів на закупівлю газу і неврегульованих спірних питань щодо заборгованостей.

Після доручення прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана віце-прем'єр-міністру Геннадію Зубку забезпечити смілян теплом, 16 листопада у місті з'явилось опалення у декількох десятків будинків.

 

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору