Жителі села на Черкащині радили майбутньому президенту, як врятувати українське село (відео)

01 квітня 2019, 10:15

Одне з питань, яке найбільше хвилює виборців в Україні, - економіка та рівень життя. З села Подільське у Черкаській області, яке в радянські часи називали годувальницею країни, тепер масово виїжджає молодь. Але молодь – рушійна сила Подільського. У 2015 році сільським головою села став 24-річний Артем Кухаренко, його підтримали 80% населення. Гасло міського голови було просте – припинити витік молоді. Його порада для нового президента країни – «створити робочі місця і підвищити соціальний захист на населення».

Про це інформує "Голос Америки".

Місцеві мешканці висловлюють стурбованість. Вчителька української мови розповідає, що більшість молоді лишає село відразу після закінчення школи.

- Звичайно, більшість хоче виїхати з села, тому що тут немає жодної перспективи на майбутнє. Так само як в Європу виїжджають багато, тому що в нас низька заробітна плата і залишаються тут одиниці, - розповіла Голосу Америки вчителька Лілія.

А її односельчанка Тетяна Лобчинська додає, що одна з головних причин витоку молоді – фінансова.

- Напевне, більше всього – це гроші. Як я чую, люди скаржаться на те, що низькі пенсії, - розповідає жінка.

- Людям немає де працювати. Ферму закрили і тепер – хто куди, - додає Віктор Лицик із Подільського.

Агропромисловий комплекс України генерує є 18 мільярдів доларів українського експорту. Сільський голова Подільського розповідає, що агрокорпорації приходять на місце місцевих ферм та забирають робочі місця.

- Що зараз потрібно молоді? Це житло. Достойна робота, яка забезпечує нормальну заробітну плату. Яка дасть їм старт для можливого власного проекту, тому на мою думку кредитування, яке в нас є, це дуже великий тягар не тільки для молодих людей, а й для сформованих вже особистостей, - зазначив сільський голова Артем Кухаренко.

За словами сільського голови, безробіття призводить до алкоголізму та психічних захворювань серед місцевих. То ж для багатьох майбутнє не виглядає яскравим. Втім, є чимало тих, кого не залишає оптимізм та бажання жити в Україні.

- Я не хочу їхати в іншу країну. Але хочу жити в іншому місті. Хочу просто приїздити сюди до мами і дбати про чистоту нашого села, - ділиться своїми планами на майбутнє учениця Анастасія Руденко.

- Я хочу жити в Україні, і покращувати екологію у великих містах, бо там вона найбільш забруднена, - додає її ровесниця Юлія Шилова.

Великі амбіції для себе і для своєї країни. Втім як маленьким громадам втримати свої вирощені таланти? Перед українцями попереду чимало викликів. І для таких сіл як Подільське найбільший виклик – це виживання.

Коментарі

Марта Венгар сказав:

Но как видно, в Администрации Президента решили, что именно ставка на консолидацию правых возле славного имени Петра Алексеича, добавит в копилку недостающие проценты. Ставку решили делать на самую радикальную из националистических организаций, на УНА-УНСО. Хотите быть правильными правыми? Велком ту хауз! Вот вам новый фюрер. Боевик со стажем и замполит для уверенности. То-есть под присягой Главнокомандующему. Но вот незадача. Расколоть низшее звено националистов и навязать им свою марионетку это дело одно. Второе, и само сложное, это склонить на свою сторону лидеров и спикеров националистических сил. Тех, кто имеет не только антипатию к ПОПу, а, фактически, поставлены его командой на грань выживания. Или как любит шутить «Тополь»: они уже все в коленно-локтевой позе, а мы им даем шанс подняться. Подробнее тут https://telegra.ph/Pravo-poslednego-boya-vlast-i-dengi-04-09

Вгору