Жоден із 50 тисяч учасників АТО ще й досі не отримав статусу учасника бойових дій

19 вересня 2014, 10:17

384063869

За півроку фактичної війни в Україні – ще жоден боєць АТО не отримав статусу учасника бойових дій. Здається, над цим замислилися лише недавно,створивши при Мінсоцполітики Службу ветеранів війни та учасників АТО.

У новій структурі визначатимуть, хто насправді є учасником бойових дій. Уже нарахували близько 50 тисяч. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень. Чиновники обіцяють, що спиратимуться на свідчення комбатів, а статус отримають не лише військові, а й добровольці та навіть волонтери, які працювали в зоні проведення АТО.

На всіх них поширяться пільги: безкоштовне лікування і медикаменти, путівка в санаторій, безкоштовний проїзд у міському транспорті і раз на рік – у міжміському, 75% знижки за комунальні послуги та отримання житла.

У бійців, які повернулися зі Сходу інвалідами, перелік пільг розширений. До безкоштовних ліків, протезів, путівок додаються безоплатні комунальні послуги, капітальний ремонт помешкання, якщо родина цього потребує, а також купівля автомобіля та квартири.

Плюс – не забули про виплату компенсацій. Тим, хто втратив працездатність через війну, захворів або залишився без рук чи ніг, – від 180 до 300 тисяч гривень. Удвічі більше – 609 тисяч – родинам загиблих.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору