Земельна щедрість депутатів може призвести до екологічної катастрофи у Дахнівці

10 грудня 2021, 11:22

Скріншот відео

На екологічну катастрофу може перетворитися... щільна забудова на Черкащині. Там жителі села Дахнівка просто благають місцеву владу припинити роздавати землю будівельникам. Адже йдеться не просто про ділянки, а про узбережжя дренажного каналу. І опинившись у руках забудовників, ті нехтують усіма правилами, зводять житло, а будинки мешканців стоять затоплені та з тріщинами, інформують Подробности

Вода у погребі жительки мікрорайону Дахнівка Софіх Денисенко стоїть і влітку, і взимку. До таких умов родина вже звикла - всю городину й консервацію вони тримають тільки на піддонах. А от що робити з надвірними спорудами - жінка навіть не уявляє. Її будинок і сараї почали просто сповзати й тріскатись.

Причиною такої біди жителів вулиці Набережна стала забудова заливних лугів біля їхніх дворів. Сам мікрорайон зведений на так званому плавуні - поряд проходить канал до Дніпра. А луки на його берегах були природним дренажем. Та вже десять років поспіль Черкаська міська рада щедро роздає цю землю під індивідуальне будівництво.

Вода на подвір'я місцевих жителів потекла, коли нові власники ділянок почали піднімати їхній рівень і завезли сюди майже чотири сотні вантажівок із землею. Крім природного дренажу, місцеві жителі втрачають і єдину зелену зону. Адже весь масив навколо каналу вже поділений на ділянки.

Жителі вже неодноразово звертались і в екоінспекцію, і в прокуратуру з проханням про допомогу. Остання навіть двічі позивалася до суду, аби скасувати рішення міськради, але марно.

- Обидва позови не задоволені і апеляційною інстанцією знову ж таки рішення суду першої інстанції залишено без змін … Тобто, прокурор вичерпав можливості передбачені законодавством, - зазначив  заступник керівника Черкаської окружної прокуратури Євген Троцько.

Тим часом міська рада не припиняє роздавати землю в Дахнівці. На цій сесії депутати знову мають проголосувати за виділення чотирьох ділянок на вулиці Набережна. У відчаї жителі Набережної теж прийшли до депутатів на сесію і вже з трибуни благали тих схаменутися.

-Просимо всіх депутатів, звертайте ще раз увагу на ті ділянки, які виставляються на голосування …

І сьогодні місцеві таки здобули невелику перемогу - виділення чергових соток депутати не підтримали.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору