Зеленський увів в дію рішення РНБО про перевірку рішень ВЛК після 24 лютого 2022 року

13 вересня 2023, 11:03

Президент Україна Володимир Зеленський 12 вересня увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про перевірку рішень військово-лікарських комісій, які були ухвалені з 24 лютого 2022 року, повідомляє Судово-юридична газета.

Відповідно до цього рішення, Кабмін має створити робочі групи із перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій та військово-лікарських комісій щодо встановлення інвалідності, визнання непридатності до військової служби.

Кабінету Міністрів доручено забезпечити:

1) у тижневий строк – утворення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, обласними, КМДА, до сфери управління яких належать заклади охорони здоров'я, робочих груп із перевірки обґрунтованості рішень МСЕК та ВСЛ щодо встановлення інвалідності, визнання непридатності до військової служби, прийнятих у період воєнного стану,

2) у тримісячний строк – перевірку робочими групами обґрунтованості рішень МСЕК та ВЛК щодо встановлення інвалідності, визнання непридатності до військової служби, прийнятих у період дії правового режиму воєнного стану. У разі виявлення фактів необґрунтованого прийняття таких рішень – ініціювання їх перегляду у встановленому порядку та інформування за наявності підстав відповідних правоохоронних органів;

3) у двотижневий строк – опрацювання питання щодо особливостей перетинання державного кордону громадянами, визнаними непридатними (обмежено придатними) до військової служби;

4) у тижневий строк – розроблення і затвердження плану підготовки нормативно-правових актів, спрямованих на забезпечення в умовах воєнного стану якості, ефективності, належного рівня сервісу та безбар'єрності складових військово-лікарської експертизи в ЗСУ, передбачивши строки й відповідальних за виконання;

5) у тижневий строк – спільно з головами обласних, КМДА та Генеральним штабом ЗСУ вжиття вичерпних заходів для належної організації системної роботи позаштатних постійно діючих ВЛК ТЦК, зокрема з урахуванням статті 7 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

6) у двотижневий строк – опрацювання питання щодо вдосконалення регулювання питання стосовно військовослужбовців, визнаних обмежено придатними до військової служби, шляхом підготовки та внесення проектів відповідних нормативно-правових актів.

Також, раніше Міноборони затвердило новий Розклад хвороб, за яким оцінюється придатність до військової служби та впорядкувало проходження служби обмежено придатними. А у Мінохорони повідомили про розробку алгоритму перевірки виданих після початку повномасштабного вторгнення рішення ВЛК про обмежену придатність до військової служби.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Stavichka :

А він не хоче відповісти на запитання, де всі результати? Нащо були всі це жертви серед військових? Мені здається, що всі тепершні жорсткі заходи через те, що командування не може використовувати ті ресурси, що є. Стільки хлопців воює, але їхньої кількості завжди не вистачає. Мабуть щось змінити у керівництві країни? Хтось повинен брати на себе відповідальність за те, що відбувається. А у пана Зеленського постійно винні тільки всі інші: захід, ТЦК, ВЛК, ухилянти. Стільки часу було на підготовку контрнаступу, а ми радіємо деокупації залишків від сіл замість того, щоб бути у Мелітополі. Напевно ніякої відповідь на ці питання не буде. Хоча, на мій погляд, провина повністю на Зекоманді.

Вгору