Павло Мосійчук Павло Мосійчук, громадський активіст, один з ініціаторів транспортної реформи в Черкасах

Здивований, скільки в нас у місті моралістів та людей не чесних перед собою

29 березня 2022, 11:12

У фейсбуці розгорнулася дискусія з приводу лайливих слів на бордах.

Що ж, глянувши на коментарі, я здивований тому, скільки, виявляється, в нас у місті моралістів та людей не чесних перед собою.

Ну, не говорять в нас в нас російським окупантам "прошу пана покинути країну" або "чи не були б ви люб'язні вивести свої війська. У нас говорять чітко і зрозуміло: ІДІТЬ НАХУЙ!

Так з якого дива, якщо ми говоримо так, на бордах мало б бути написано інакше? З якого дива, якщо ми пишемо крилатий вислів наших прикордонників, він має бути написаний не таким як є? Народна мудрість чітко каже: слів із пісні не викинеш.

Сподіваюся, що в пориві боротьби проти матюків, "наші моралісти" не забудуть про прикордонників із Зміїного, бо ті матюкалися.

p.s. Не переживайте за дітей. Жив 4 роки в житлі, вікна якого виходили на шкільне подвір'я. Повірте, діти ще в 1-2 класі в курсі куди потрібно посилати російський корабель.

p.p.s. Читайте літературу. Будете здивовані наявністю матюків у ній. І на останок: Україна - не росія. У нас немає цензури. Відповідно і не існує нецензурних слів. Тож давайте не скочуватися до москалів, та не робити з себе святош.

Всі тексти автора

Коментарі

Наталія :

Згодна з Вами на всі 100%. Може перед роzzійськими покидьками ще й реверанс зробити,щоб було переконливіше?) А “моралістам” раджу послухати хоча б пару випусків скабєєво-поповської маячні,просоченої брехнею і зневагою до всього українського та подивитись, як з насолодою путінська розповідалка гарцює по жовто- блакитному прапору , зображеному на підлозі тої брехливої студії. Може ми їх не туди посилаємо?) . Добре бути моралістом, поки,дякувати Богу , на голову не летять бомби.

О.І. :

Якщо погодитися з автором цього розгорнутого коментарю до думки міського голови, то, користуючись відсутністю цензури, можна писати матюки і на сторінках “провсе”?
Але ж більшість дописувачів таки проти похабщини, як її не оправдовуй.
А до автора велике питання щодо здорового глузду білбордів “Черкаси чинитимуть опір”, точніше до їх розташування на в’їзді в місто, назву якого на дорожніх вказівниках ми маскуємо, аби збити з пантелику агресора.

Андрій :

Ще один “гуманіст”.Не корч з себе розумного, зараз війна і треба висловлюватись мовою доступною для сатани. А про назву міста, то вона є в навігаторі.

О.І. :

Без переходу на особистості та без зкочування до образ і лайок (уяви, – таке можливо!) все таки апелюю до того, що черкащан, які проти забруднення міста – переважна більшість.
А щодо “відсутності цензури”, то її повністю компенсують жорсткі щодо інформаційного простору закони воєнного часу, то ж …

О.І. :

Україна – не росія. У нас немає цензури. Відповідно і не існує нецензурних слів. Тож давайте не скочуватися до москалів, та не робити з себе святош.

Перечитайте ще раз так зване ” прикінцеве резюме” цієї … навіть не статті, а просто досить розширеного коментарю до слів Бондаренка. Де здоровий глузд?
Хочеш матюків – розмальовуй ними власний холодильник чи стіни дитячої кімнати і пишайся тим, що ти – не “москаль-святоша’

Сергій :

Ворогу треба пояснювати “доступною” йому мовою. А займатися чистоплюйством коли не летять снаряди на голову, звісно ж можна.

Тетяна :

Згодна ми стільки років терпіли їх знущання і приниження хай ідуть в пекло і на йух в Росію дуже піднімає дух

Ірина :

Доброго дня! Не згодна з Вами на усі 100%. Чи знаєте Ви походження цих слів? Мабуть не цікавились. Можу підсказати. Раніше ці слова використовувались щоб образити трьох матерів: Матір Божу,Матір Землю,і Маму кожного. І як Ви думаєте хто це робив? Ота орда ,що і зараз з нас знущається. Багато людей тепер просять у Матінки Божої захисту і перемоги для нашої української землі. А Ви її ображаєте.Багато Матерів відпускають своїх синів на мужню боротьбу за рідну землю. А Ви ображаєте і Матерів,і Матінку Землю. Хіба це допомога…?

Людмила :

А не можно ГЕТЬ. Це не лайка.
А за смислом .

Олексій :

А чи чули ви перехоплені СБУ спілкування російських загарбників зі своїми матерями, дружинами, сестрами? Та там, як писав російський пародист Іванов, “слов не много, быть может штук пять, но какие из них комбинации…” І що це дуже гарно, потрібно і нам до них опускатись? Всі чули і знають, куди послав загарбників наш земляк. Тому сказавши, чи написавши: “Ідіть за відомою адресою” і всим все буде зрозуміло…

А. :

Мова ж йде не про використання матюків для того щоб обписувати стіни та забори…. Мова йде про один вислів, що став крилатим і який піднімає дух українців. Пам’ятайте, що в кожного правила є винятки. Навіть в правилах здорового глузду

Віктор :

У нашій мові немає такого матюка, у нас є іди ти в сраку, а то москальский матюк, так що отакі то справи

Наталия :

Украина не Россия, у нас нет цензуры… Кто вас воспитывал? На весь мир показываете своё безкультурие. Неужели украинский язык так беден, что не нашлось даже украинского мата? Позор!!!

Наталя :

Привселюдно матюкатися це скотитися до чорноротих рашистів , та цим сміттям бруднити нашу культуру . Кажіть їм це в обличчя , а не собі в місті на білбордах.

Angelina :

Давайте не скочуватись до тих, для кого слова ругані, матерні, є нормою. Бо це ніяким чином не може допомогти перемогти ворога, сил темряви. Бо слуги сатани матерними словами прославляють свого господаря. Вважаю що ми повинні бути вище всього того зла, на яке спонукає людей війна, за якою стоїть агресія, прокльони, жажда помсти, ворожнеча. Хоч і розумієш і ні в якому разі не засуджуєш людей, застосовуючих лайку чи щось подібне, які пережили тяжкі втрати, знаходячись під великим тиском?… Але допомога приходить від Бога. Слава Богу за Україну, всіх вірних воїнів і тих хто в ці важкі часи залишився тут, щоб бути єдиною нацією, сім’єю!….

Олена :

Мова йде не про мораль.Ворог заслуговує ще й на гірші слова.Проте ми повинні зберегти свій сильний код ДНК,який закалявся в нас тисячоліттями.А використання лайливих слів щоразу руйнує клітин організму,які відповідають за ДНК,що робить нас усіх слабшими.То для чого робити себе слабшими і руйнувати той дух ,який створювався поколіннями наших предків.

Валерий :

Эту фразу нужно внести в Конституцию.

Вася :

Я тільки за матюки.Повністью за.Раніше постійно хтось зауваження робив.Зараз можна.Якщо комусь не подобається посилаю за кораблем.А то постійно намагався контролювати себе.Дайош матюччя в маси.

Наталія :

Дякую Вам, авторе статті, за думку. АЛЕ!Якщо ми прагнемо бути вільною країною, то повинні чути і прислухатися до різних думок.І не називати людей ” не чесними моралістами” так, як мають протилежну думку від Вашої. Слова ГЕРОЯ ЗАХИСНИКА
Це емоції подій війни.Я з НИМ погоджуюсь. Але читати постійно дітям не потрібно. НАМ НЕОБХІДНА культурна, розвинута нація, щоб не трапилося, як у рашистів. Їм на долю випало величезне горе.Вони і так все розуміють і будуть пам’ятати! Наголошую!Це моя думка і я в цьому переконана.

Тетяна :

Шановні, написи на бордах у нашому місті не читають , на щастя, прокляті орки , але читають наші діти. То чи варто їм навчатися токої ” мови”?

Вгору