Зберегти систему, означає зберегти злидні, – Роман Безсмертний

05 жовтня 2018, 20:46

До Черкас завітав відомий український політик, історик за фахом, депутат ВР кількох скликань, дипломат, один із авторів Конституції України 1996 року, екс-віце-прем’єр-міністр України та представник України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Сході України у 2015-2016 рр. Зустріч із громадою Черкащини пройшла у форматі дискусії. До речі, Черкаси стали 11 містом, в якому відбулася зустріч політика з громадою на тему "Якої ми хочемо України".

Враховуючи відмінність думок людей, які мешкають в різних куточках країни, такий підхід здається цілком логічним. До того ж, Роман Безсмертний не приховував, що за результатами цих дискусій, він побудує фундамент своєї програми, як майбутнього кандидата в Президенти України. Адже ефективна  політика базується виключно на діалозі  з суспільством.

Спілкуючись з інтелігенцією міста, політичними, громадськими лідерами та активними громадянами, Роман Безсмертний підтвердив, що міста, в яких він вже встиг провести аналогічні зустрічі, — абсолютно різні за своїм характером і специфікою. Але спільні проблеми теж чітко проглядаються. Це те, що сьогодні болить кожному українцю і те, що вже можна сміливо назвати діагнозом для держави.

— Діагноз всюди один — це розрив між державою та суспільством, між людиною й інститутами держави, — акцентував Роман Безсмертний. — І це проявляється в різних сферах.

Держава та суспільство, які мали б існувати споріднено, існують окремо. Адже держава законсервована та зосереджена на собі, а суспільство після подій Майдану більш прогресивне.

— Наприклад, як зреагували суспільство і держава на війну в Україні? Люди відразу організувалися, створили добровольчі батальйони, волонтерські організації, а держава й досі не перебуває в стані війни. У неї то АТО, то ООС, — підкреслив Роман Безсмертний.

Україні потрібен інший парламентаризм, інша модель виконавчої влади й інша модель місцевого самоврядування. Потрібно інституційно перезаснувати державу. У такій державі кожен орган влади повинен займатися своєю роботою, а головною цінністю має бути визначена людина. А збереження старої системи означатиме збереження злиднів.

Отже, просто реформувати і лагодити вже нічого неможливо. За словами політика, потрібно створювати все з нуля — перезаснувати державу і створити якісно нову політику.

— Потрібне не переписування повноважень між прем’єром і президентом, потрібна кардинально нова модель. Але ми маємо чітко розуміти, що країна знаходиться в стані війни. Нам потрібен перехідний період, і діяти потрібно максимально зважено та розумно, — зауважив Роман Безсмертний.

Єдиним легітимним та дієвим шляхом перезаснування держави, на думку політика, є прийняття нової Конституції, в центрі якої будуть права та інтереси людини. Для впровадження нової моделі держави знадобиться перехідний період тривалістю до трьох років.

- Моєю мрією є вільна людина і сильна держава. Ми маємо повернути державу до її основної мети – служити інтересам та потребам людини, – підсумував Роман Безсмертний.

Вгору