“Заважали працювати”: у Корсуні секретар міськради викликав на журналістів поліцію (ФОТО)

06 жовтня 2021, 12:54

Фото тематичне

Конфлікт між журналістами і керівниками Корсунь-Шевченківської ОТГ триває. Місцева журналістка, очільниця районного радіо "На хвилі Корсуня" та депутатка міськради Галина Добровольська заявляє про тиск на неї з боку керівництва ОТГ та секретаря міської ради Віталія Мацюка. Наприкінці серпня у медійниці прямо під час сесії міськради викрали диктофон. А сьогодні після візиту до Мацюка, який на сьогодні фактично очолює місцеве самоврядування в Корсунь-Шевченківському, на неї викликали поліцію. Очільник громади заперечує інформацію про тиск, але й не приховує бажання позбавити журналістку депутатських повноважень.

На фото журналістка Галина Добровольська

Сьогодні на свой сторінці у мережі "Фейсбук" Галина Добровольська опублікувала допис про те, що внаслідок її візиту до кабінету секретаря Корсунь-Шевченківської міської ради, останній викликав поліцію.

- Даю покази поліції, як порушниця громадського порядку. Прийшла до секретаря міської ради Мацюка з проблемою, а він сказав, що прийомний день у вівторок і викликав поліцію, - написала журналістка.У коментарі журналістам "Про все" медійниця повідомила, що прийшла до приміщення міської ради, щоб уладнати справи щодо реєстрації даних комунального підприємства, яке очолює (Комунальне підприємство „Телерадіоорганізація „На хвилі Корсуня” Корсунь-Шевченківської районної ради Черкаської області -ред.). Реєстратор виявив деякі недоліки в документації та порадив їй звернутися до керівників громади, щоб ті внесли оновлені дані.

- Я піднялась до кабінету секретаря міської ради Мацюка, бо саме від нього залежить прийняття цього рішення. В приймальні мені сказали, що я можу зайти. В кабінеті у Віталія Сергійовича була очільниця фінансового відділу. Я повідомила, що маю нагальну проблему - через юридичний казус ми можемо втратити суму, сплачену за послуги реєстратора. Хоч це 680 гривень, але й цю суму втрачати не можемо. Наші працівники й так сидять без зарплати, бо надходження дуже впали, ще й міська рада не сплачує за інформаційні послуги, - каже пані Галина. - Натомість Віталій Мацюк почав виганяти мене з кабінету, заявляючи, що дуже зайнятий та порадив прийти до нього в приймальний день. А потім взагалі викликав поліцію.

Добровольська додала, що після цього вийшла з кабінету посадовця та дочекалася поліції, щоб дати покази.

На фото Віталій Мацюк (справа)

Віталій Мацюк у коментарі нашим журналістам повідомив, що був змушений викликати правохоронців, бо журналістка заважала йому працювати.

- Ми обговорювали питання бюджету з начальником фінансового відділу. Зараз у нас опалювальний сезон та багато інших питань по школам тощо. Відкриваються двері, вривається Добровольська Галина Яківна. І з неадекватною поведінкою і голосом вона посала говорити про якісь проблеми. Я її десять раз попросив її вийти, вона не вийшла - я викликав поліцію, - повідомив Мацюк. - Що в мої діях такого?

В ході розмови Віталій Мацюк повідомив про нібито існуючі юридичні документи, які передбачають неможливість займатися журналістикою, маючи депутатський мандат. Посадовець, ймовірно мав на увазі, депутатство Галини Добровольської, яка є депутатом міської ради ОТГ та займає опозиційну до чинної влади позицію.

- В спілці журналістів нам наголошували, що на час депутатства журналіст має скласти свої повноваження у ЗМІ. Наші юристи зараз вивчають ці документи та працюють над цим питанням, - наголосив посадовець.

В обласній поліції інцидент поки не коментують.

Слід зауважити, що конфлікт між керівництвом громади і журналістами комунального радіо в Корсуні триває вже кілька місяців. Нагадаємо, у депутатки Корсунь-Шевченківської міської ради, керівниці комунальної телерадіоорганізації «На хвилі Корсуня» Галини Добровольської просто на сесії міськради наприкінці серпня викрали диктофон. Сама собою ця подія не така резонансна, аби виносити її на обговорення широкого загалу, якби не записи зі свідченнями про серйозні недоліки у стилі керівництва окремих посадовців, що містилися в диктофоні, а також загострення стосунків між очільниками громади, окремими депутатами та колективом ТРО. У заяві до Національної поліції Галина Добровольська наполягає на свідомому перешкоджанні її журналістській діяльності.

Тижнем раніше у ситуацію вирішила втрутитися обласна організація НСЖУ. Стало відомо, що стосунки з місцевими представниками влади в журналістів і справді зайшли, як мовиться, у глухий кут. Представники міської ради, як заявляють журналісти, нерідко втручаються в діяльність ТРО. У Галини Добровольської, наприклад, вимагали пояснення, чому це вона вичерпно не висвітлила всі заходи святкування Дня Незалежності, які одночасно відбувалися в шести селах громади, вказували на певні «неточності» в інформаційних матеріалах. З’явилися відчутні проблеми з фінансуванням комунального підприємства. 

Як стало відомо нашим журналістам із власних джерел, суть конфлікту може критися в тому, що Галина Добровольська, як депутат міськради, займає відверту опозиційну позицію до чинного керівництва ОТГ. Зі слів учасників, на одній з погоджувальних рад в ОТГ пан Мацюк зауважував на тому, що "Добровольська - некомандний гравець".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Петро Іванович :

Ото ж і я кажу – Віталій Пацюк.
Згадаймо, як криворогий Євге́н Ме́цгер (нар. 8 листопада 1977, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область), очолюючи ДЕРЖАВНИЙ банк, наказав службі охорони банку вчинити фізичне насильство щодо журналістів… і вже НЕ ОЧОЛЮЄ цей банк.

Вгору