Загиблих бійців АТО ідентифікуватимуть за рахунок держави

08 жовтня 2014, 17:00

PM563image001

За період проведення антитерористичної операції органами внутрішніхсправ зареєстровано понад тисячу повідомлень про виявлення невпізнаних тіл. Про це повідомив перший заступник начальника Головного слідчого управління МВС України Олександр Вакуленко.

Про це повідомляють у прес-службі УМВС в області.

- Наразі вже вдалося встановити особи понад 200 невпізнаних тіл, інші залишаються невпізнаними, - зазначив представник ГСУ. За його словами, ідентифікація тіл загиблих буде проведена у декілька етапів. Перший -встановлення генетичних ознак загиблого, що можливе шляхом проведення молекулярно-генетичної експертизи. Вказані експертизи будуть проведені в НДЕКЦ при ГУМВС України в Запорізькій області.

За словами Олександра Вакуленка другий етап - встановлення генетичних ознак родичів зниклих осіб. Задля ефективнішої роботи щодо отримання біологічних зразків у родичів зниклих в зоні проведення АТО осіб, у кожному обласному управлінні міліції створено спеціальні робочі групи, які будуть займатися прийняттям заяв про безвісне зникнення, викрадення чи взяття в полон громадян, негайним відкриттям кримінальних проваджень, відібранням у родичів зниклих осіб біологічних зразків та призначенням відповідних експертиз.

Контактні телефони керівників робочих груп будуть оприлюднені на офіційномусайті МВС та сайтах кожного обласного управління. У разі якщо людина не зможе зв’язатися з робочою групою у області, вона може повідомити про це координатора з Міністерства внутрішніх справ за телефонами зазначеними нижче.

Черкаська областьЗапорожець Олександр Григорович(0472)393-397,(0472) 393-102м. Черкаси, вул.Благовісна, 189, каб. 201.

 

- Біологічні зразки будуть відбиратися у біологічних батьків чи дітей зниклої особи, оскільки лише їх зразки придатні для встановлення спорідненості з невпізнаним тілом, - зазначив заступник начальника Державного центру-начальника лабораторії інженерно-технічної та економічної експертизи КостянтинДубонос. - Відібрання біологічних зразків цілком безпечна і безболісна процедура, яка не займає багато часу. Відібрання зразків та проведення молекулярно-генетичної експертизи за постановою слідчого для громадянина повністюбезкоштовно, і здійснюється за рахунок держави.

За словами представника ДНДЕКЦ, відбиратися будуть зразки клітини епітеліюротової порожнини. Вказана процедура здійснюється за допомогою спеціальнихщіточок або стерильних ватних паличок шляхом їх поміщення в ротову порожнину іпроведення по внутрішніх поверхнях щоки. Після завершення процедуривідбирання зразків букального епітелію складається відповідний протокол.

За результатами проведення вказаної експертизи буде встановлено ДНК-профільособи, який в автоматичному режимі буде перевірятися з профілями невпізнанихтіл, наявних у базі даних.

- При встановленні збігів негайно буде поінформовано орган, який призначиввідповідну експертизу та проводить досудове розслідування, для подальшогоінформування родичів загиблої особи. Орієнтовний строк проведення експертизиокремого зразку може становити до двох тижнів, - зазначив Костянтин Дубонос.

Поділитись

Коментарі

Вгору