Черкасцям розповіли, як вберегти свої велосипеди від крадіжки

08 жовтня 2014, 16:40

велокрадіжки

Днями в громадській приймальні Управління відбулася прес-конференція за участю начальника управління карного розшуку УМВС України в Черкаській області Олександра Козубенка та представників місцевих мас-медіа. На зустрічі Олександр Миколайович акцентував увагу на крадіжках велосипедів та надав деякі поради як від них уберегтися.

Про це інформує прес-служба УМВС в області.

Начальник УКР розпочав свій виступ зі статистики, зазначивши, що з початку поточного року на території Черкаської області зареєстровано 464 звернення громадян про крадіжки велосипедів. Однак більшість з них розкрита, особи крадіїв встановлені. Залишаються нерозкритими 94 кримінальні правопорушення.

- Останнім часом крадіжки велотранспорту набули широкого поширення. Зловмисники зрозуміли, що в такий спосіб можна швидко отримати легкі гроші. Здебільшого велосипеди викрадають, коли власники залишають їх поблизу магазинів, лікарень, шкіл, дитячих садків тощо. Від крадіжки навіть не убезпечують ніякі ланцюжки, троси, замки, адже їх можна перекусити спеціальними засобами, які маються у вільному продажі, - розповів Олександр Козубенко. - Найбільша кількість таких кримінальних правопорушень спостерігається в місті Черкаси і вчиняються вони переважно у нічну пору доби або ж до обіду.

- З початку року працівниками міліції затримано 14 осіб які причетні до скоєння ряду крадіжок велосипедів. Як з’ясувалося, деякі з них «працювали» по двоє і мали спільників, але в більшості випадків зловмисники виходили «на чорну справу» самотужки, - додав Олександр Миколайович. - Зазвичай такий товар довго не затримується, крадії або мають уже конкретні місця збуту велосипедів, або продають випадковим перехожим, або розбирають їх на частини і знову ж таки розпродують.

Наприкінці прес-конференції начальник управління карного розшуку порадив громадянам, як попередити крадіжку двоколісного. В першу чергу, щоб уберегти та не втратити такий транспортний засіб, потрібно не залишати його без нагляду. Якщо ж цього зробити неможливо, періодично перевіряйте місце, де ви його залишили. У разі, якщо з вами стався прикрий випадок і велосипед все таки викрали, негайно звертайтеся до міліції, адже завдяки швидкому реагуванню є можливість правоохоронцям затримати зловмисника «на гарячому» і повернути ваше майно.

Поділитись

Коментарі

Вгору