За рік черкаська мерія так і не стала публічною

13 листопада 2014, 11:36
фото 1

Фото: Про все

Черкаси у рейтингу Індексу публічності місцевого самоврядування 2014 року посіли 23 місце із 24 обласних центрів України, які брали участь у дослідженні. Для порівняння варто нагадати, що минулого року було проведено дослідження індексу публічності у 11 обласних центрах України, тоді наша міська рада посіла 10 місце.

Про це під час прес-конференції повідомив координатор громадянської мережі «Опора» Микола Макуха.

фото 3

За його словами, дослідження проводилося протягом чотирьох місяців (із початку червня до середини вересня). Оцінювалася робота місцевого самоврядування за рік. Такий низький рівень публічності він пов'язує з тим, що у Черкасах досить не стабільна ситуація з міською владою.

- У нас достатньо складна ситуація в місті, часто змінюється мер, керівництво, виконком, очільники департаментів тощо. Це безумовно впливає на результати моніторингу. Таке дослідження проводиться вже вдруге, у минулому році кампанія вимірювання охопила 11 українських міст, Черкаси тоді були теж позаду - на 10 місці, - зазначає Микола Макуха. - За рік дуже мало що змінилося, і ці відсотки про це говорять. Нам би хотілося діалогу з міськрадою, ми готові взаємодіяти, пропонувати конкретні кроки для вирішення цієї ситуації. Це проблема, яка торкається усіх жителів міста. Цей індекс - це не інструмент критики, а інструмент покращення роботи влади. Сподіваємося, нам вдастся у наступному році вийти на високий рівень публічності.

Відповідно до рейтингу, Черкаси набрали 37% із 100% можливих. Міста, які не подолали відмітку 40% вважають непублічними. У цьому році таких двоє - Черкаси та окупований Донецьк.

фото 2

Окремо було проаналізовано публічність міського голови, виконавчих органів влади та депутатів міської ради. Відповідно до загальноукраїнського рейтингу публічності міський голова посів 23 сходинку із 24, виконком - 23 із 24, а от депутати - на останньому місці.

Публічність міського голови

Загалом робота самого міського голови є досить відкритою. Він доступний для громади і при потребі можна потрапити до нього на прийом. Проте він є очільником міської ради і під час оцінки було досліджено не лише його особисту діяльність, а й тих підрозділів і сфер діяльності, які безпосередньо йому підпорядковані. На веб-сайті міськради недостатньо інформації для повного розуміння про місцезнаходження міського голови, порядок взаємодії з ним для громадян та не окреслено його повноважень. Також там недостатньо повно представлена інформація про служби міського голови та структуру міськради.

фото 4

Публічність виконавчих органів

Інформування про структуру та персональний склад виконавчих органів Черкаської міської ради знаходиться на дуже низькому рівні. Фактично у відкритому доступі відсутні дані про роботу виконкому. Інформація про заступників міського голови обмежується їх переліком та неповними біографічними даними. Невідомо, де працюють заступники міського голови та як з ними зв'язатися.

Інформація про персональний склад виконкому, його місцезнаходження та засоби зв'язку у відкритому доступі на веб-сайті ради відсутня. Громадяни не можуть безперешкодно дізнатися, хто у місті виконує такі важливі функції управління містом. Також на дуже низькому рівні є звітність виконавчих органів влади. Звітування не відбувається ні на відкритих зустрічах із громадою, ні через оприлюдненя звітів на сайті ради.

Публічність депутатів міськради

Депутати міськради у повній мірі не використовують можливості веб-сайту ради, не оприлюднюють свої біографії та місцезнаходження. На сайті ради оприлюднюється інформація про персональний склад ради, склад депутатських фракцій і груп, а також депутатських комісій. Не висвітленною залишається інформація про повноваження та обов'язки депутатів, про обов'язки секретаря та апарат роботи ради. Також є складнощі з проведенням сесій міськради. Проект порядку денного засідань завчасно не оприлюднюється і відповідно виборці до самого дня засідання не мають змоги отримати інформацію про питання, які буду розглядатися на сесії.

Поділитись

Коментарі

Вгору