За рейтингом комфортності Черкаси у середині списку

25 серпня 2017, 22:37

У рейтингу комфортності міст Черкаси посіли 17 місце, інформує vikka.ua з посиланням на "Фокус".

Оцінювалися столиця і всі обласні центри, окрім окупованих Донецька, Луганська, а також адміністративного центру анексованого Криму – Сімферополя. Дослідники одразу зауважили, що рейтинг можна вважати суб’єктивним, адже саме поняття комфорту є таким.

Згідно з результатами дослідження, перевагами Черкас є доступне житло та невисокий рівень безробіття. Серед недоліків: погане транспортне сполучення з іншими регіонами, розбиті дороги та низька інвестиційна привабливість. Тому за більшістю показників Черкаси – "міцний середнячок".

Якість міських сервісів тут оцінили на трієчку, що відповідає середньому рівню по Україні. Діяльністю мера в Черкасах задоволено 66% городян. Порівняно з іншими областями це високий показник. Та й в цілому на тлі жителів інших міст черкасці є оптимістами, адже 45% опитаних вважають, що справи в їхньому місті йдуть в правильному напрямку.

Однак в рейтингу  позицію обласного центру помітно знижує погане транспортне сполучення. Через Черкаси проходять лише три траси національного значення, а поїзди відправляються всього в чотирьох напрямках. Влітку цього року ситуацію додатково ускладнило закриття на ремонт мосту через Дніпро. Зараз транспорт пропускають лише впродовж кількох годин зранку та увечері. Через це виникають затори. Ті, кому не вистачає терпіння, їдуть в об'їзд через Канів або Світловодськ. Можливо, через транспортні проблеми інвестиційна привабливість міста низька, а ціни на товари з умовною споживчого кошика, навпаки, досить високі.

Відповідно до рейтингу, у трійку найкращих міст за комфортністю увійшли Київ, Львів та Луцьк. Найбільш незручними виявилися Чернігів, Суми та Херсон.

Коментарі

Вгору