За обсягом виробництва м’яса Черкащина — перша в державі

05 листопада 2014, 19:31

22b52fc0682009540195e2717aa4bed9_XL

За обсягом виробництва продукції сільського господарства на одну особу Черкащина займає третє місце серед областей України. За розрахунковими даними обсяг продукції сільського господарства (у постійних цінах 2010р.) в усіх категоріях господарств за січень–вересень 2014р. проти січня–вересня 2013р. зріс на 13%, у тому числі у сільськогосподарських підприємствах – на 20%.

Про це повідомляють у ГУ статистики в Черкаській області.

За обсягом виробництва зерна Черкащина займає 11 місце серед областей України, а по урожайності – третє. Сільськогосподарські товаровиробники всіх категорій господарювання станом на 1 жовтня п.р. отримали 1,9 млн.т зерна зернових, що на 6% більше, ніж на цей період в минулому році. Збільшення виробництва зерна відбулося за рахунок зростання темпів збирання зернової кукурудзи. Збільшення урожайності спостерігається по всіх культурах зернової групи, крім кукурудзи, пшениці та жита.

Виробництво соняшника збільшилось за рахунок розширення площ збирання, хоча урожайність зменшилась, і серед регіонів України займає 2 місце. За рахунок скорочення площ збирання зменшилось виробництво ріпаку на 28% і становить 127,6 тис.т.

У всіх категоріях господарств виробництво картоплі зросло на 14%, що обумовлене підвищенням урожайності (на 19 ц), а овочів зменшилось на 8% за рахунок як скорочення площ збирання, так і зниження урожайності. Черкащина вносить вагомий вклад у виробництво тваринницької продукції України оскільки за обсягом виробництва м’яса займає 1 місце, молока та яєць – 8.

Збільшення виробництва продукції тваринництва обумовлене зростанням обсягів виробництва в сільськогосподарських підприємствах, зокрема, молока – на 6%, яєць – на 25%.

Коментарі

Вгору