За кілька років краєзнавчий музей може припинити своє існування, – автор проекту музею

11 липня 2018, 22:58
Підвали Черкаського краєзнавчого музею

Фото: Про все

Автор-архітектор проекту Черкаського обласного краєзнавчого музею Леонід Кондратський б'є на сполох - музей знаходиться на межі повної інженерної руйнації. Про це пише "Нова Доба".

Леонід Степанович каже, що всі ми бачимо лише верхівку айсберга. Тобто як сам музей, так і ті проблемні місця, які вже впадають в око навіть пересічним відвідувачам. Насправді ж проблеми набагато серйозніші.

Підвали Черкаського краєзнавчого музею

Фото: Про Все

– Від початку будівництва минуло 40 років. Уже дожили віку всі комунікації, абсолютно всі, - розповідає автор проекту. - До того ж, розтягли системи вентиляції, ізоляції, пожежну, навіть токарний станок зник, який на місці дозволяв вирішувати якісь першочергові потреби. Що таке пожежа в подібному закладі, показав театр. А на сьогодні в музеї – самі вогнегасники у залах. Свого часу ми дуже відповідально спроектували всі «нутрощі» закладу, їх якісно встановили. Насправді в цьому «організмі» вони головні, а не фасад і зали. Так ось, компетентно заявляю: всі системи відмирають або ж вже відмерли. Залишилася лише оболонка. І в цій ситуації скоротили навіть технарів.

Також він розповів, що зустрічався з головою Черкаської ОДА та розповів про проблеми музею. Той пообіцяв відреагувати і навіть, за його дорученням, було створено комісію. Ця комісія мала перевірити музей ще минулої п'ятниці, але ніхто не прийшов. Коли вона почне свою роботу - невідомо.

 

майже додекомунізований сказав:

нинішній голова облвиконкому нічого не вирішує, навіть завдання нормально поставить не може, вийти на місце з відповідними фахівцями (ааа- їх же немає вже, всіх поскорочував). А музей загнеться, і культура (чи то мегакульторгполітінфомонстр) нічого не вдіє…драмтеатр-наочний приклад!вже б за правило взяли хоч раз на квартал звітувати що зроблено

Черкащанка сказав:

Зате побудують “дітище” мера – палац спорту. На це гроші є. Я вже давно зрозуміла: місту потрібне тільки те, чим опікується мер. Він любить спорт. Культура йому не потрібна – це було ясно ще 3 роки тому, коли згорів театр. Музей? А він йому потрібен? Чому зверталися до голови ОДА, а не до мера? Бо марно? Адже ж є резервний фонд – нехай хоч частинами допоможе музею.

Вгору