За депутатами в Раді буде стежити “Великий брат”: що це таке і як буде працювати

15 серпня 2019, 17:29

Нова Верховна Рада – нові підходи. Саме так, мабуть, вирішили у партії "Слуга народу" і анонсували появу в парламенті системи штучного інтелекту, - інформує 112.ua.

"Великий брат" має розпочати свою роботу з 29 серпня, прямо з першого засідання новообраної Верховної Ради.

Ця система моніторингу буде перевіряти роботу народних депутатів. За словами автора ідеї та ймовірного лідера майбутньої парламентської фракції партії "Слуга народу" Давида Арахамії, тестувати систему будуть протягом наступних 4-6 місяців.

Таким чином, приблизно наприкінці року "Великий брат" вже має показати перші результати роботи. Тепер про те, в чому її суть.

Як буде працювати "Великий брат"

Давид Арахамія в інтерв'ю The Babel описав принцип роботи системи наступним чином:

"Все базується на відкритих даних з сайту Верховної Ради. Там є розділ з поіменним голосуванням за кожен законопроект. Ці дані потрібно промаркувати за ключовими словами. Наприклад, закон про податки, сільське господарство або землю. Далі цю інформацію аналізують стандартні програми - такі у Microsoft і IBM. В процесі програма навчається: чим більше даних ми завантажимо - тим точніше буде система".

Арахамія уточнює, що після аналізу даних машина "може виявити аномалію і оповістити про неї".

До речі, стежити вона буде не тільки за фракцією "Слуга народу", але і за іншими депутатами.

"Після аналізу даних машина може виявити аномалію і оповістити про неї. Природу аномалії ідентифікує вже людина".

Про яку "аномалію" йде мова?

Мова йде про депутатів, які періодично підтримують "потрібні" окремим депутатам і бізнесменам законопроекти.

"Ти завантажуєш Дата-сет наше партійне голосування. Коли виставляєш закон, то робиш розмітку даних і кажеш – чиї інтереси яких груп тут можуть бути порушені?Йде голосування, і через якийсь час ти побачиш – хто голосував за, хто проти, хто був, а кого не було – система буде бачити патерни", – цитує представників "Слуги народу" "Обозреватель".

Знайдена "аномалія". Що далі?

Арахамія уточнює, що "Великий брат" - це система інформування.

"Це буде загальнодоступна інформація, і її зможе аналізувати хто завгодно. Хочете - ви, можу й я", - розповів він The Babel.

Якщо інформація про корупцію і лобізм когось із "Слуги народу" підтвердиться, в партії планують вести з такими депутатами "виховні бесіди".

"Якщо є суттєві докази - подавати скарги в правоохоронні органи. Будемо всіма законними методами намагатися цьому запобігати, інформувати громадськість, журналістів-розслідувачів", - підкреслив Арахамія.

У "Слузі народу" всі підтримують "Великого брата"?

Ні. Приміром, ідею системи вже розкритикували два новообрані нардепи – Олександр Дубинський і Максим Бужанський.

Перший у себе на каналі в YouTube сказав таке:

"В романі Оруелла "1984" Великий брат - символ тотального контролю над людьми і нацією. Це тоталітаризм, прообразом якого був у тому числі Сталін. Вже чого-чого, а Сталіна нам в парламенті не хотілося б", - розповів він.

Бужанський у пості на своєму Facebook запропонував "йти далі":

"Я от що думаю. Якщо раптом виявиться, що система Великий Брат не спрацювала або штучний інтелект поламався, треба йти далі. І пропонувати замикати депутатів у будках", - написав він.

"Замкнули на ніч у будки, телефони забрали, погодували. Вранці видали телефони, строєм провели у парламент. По дорозі потрібно хором співати якусь пісню, щоб не спілкувалися між собою".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору