З початку року 235 роботодавців Черкащини підвищили зарплату працівникам

16 травня 2014, 13:59

Як розповів в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Володимир Коломієць, внаслідок проведення спільної з органами місцевого самоврядування роз’яснювальної роботи серед керівників підприємств та підприємців щодо підвищення соціального захисту працівників, 235 роботодавців (а це 120 підприємств та 115 підприємців) підвищили своїм працівникам заробітну плату. До бюджету додатково надійшло 148,3 тис. грн. податку.

- Я неодноразово наголошував, що ми у жодному разі не будемо миритися з приниженням і експлуатацією людини праці. Наразі на особливому контролі – питання виплати реальних заробітних плат. Ми переконуємо роботодавця забезпечити захист та достойну зарплатню своїм працівникам і жорстко контролюємо дотримання ним своїх зобов’язань, – підкреслив Коломієць.

Також за участі ГУ Міндоходів в області за чотири місяця цього року роботодавці виплатили найманим працівникам 2688,4 тис. грн. заборгованої зарплати. За рахунок цього місцеві бюджети одержали додаткових 440,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Так, погасили зарплатні борги перед робітниками вісім державних підприємств області на загальну суму 865,7 тис.грн. Переконати несумлінних роботодавців виплатити працівникам зароблені кошти вдалося під час заслуховувань на засіданнях спеціальних комісій.

До органів прокуратури для відповідного реагування міндоходівці передали матеріали по 12 підприємствах, які заборгували працівникам 7,1 млн. гривень, а бюджету – 2,97 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб. Також передано матеріали по 78 підприємствах, де виплата зарплати проводилась у розмірі нижче законодавчо встановленого мінімального розміру. За наслідками реагування органів прокуратури 58 підприємств підвищили рівень виплати зарплати, до бюджету додатково надійшло 39,8 тис. грн. податку на доходи фізосіб.

У Головному управлінні Міндоходів в області працює спеціальна гаряча лінія за номером 33-91-34. Відповідальні за роботу сервісу працівники приймають повідомлення про порушення трудового, а також податкового законодавства України і оперативно організовують перевірку по кожному зверненню. Робота лінії перебуває під особистим контролем керівництва ГУ Міндоходів в області.

Загалом в Україні за 4 місяці заробітну плату своїм працівникам підвищили понад 19 тис. роботодавців. Бюджет отримав додаткових 30 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору