На Черкащині хочуть амністувати понад півтисячі осіб

16 травня 2014, 13:29

 

15 травня в приміщенні управління ДПтС України в черкаській області відбулась прес-конференція заступника начальника управління ДПтС України в Черкаській області Андрія Стрижова, інформує прес-служба відомства.

Під дію закону «Про амністію у 2014 році» в органах та установах виконання покарань Черкаської області підпадають 249 осіб, що становить близько 8% від загальної кількості засуджених. Серед засуджених, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції 285 осіб, що складає 9% від загальної чисельності. У виправних колоніях Черкащини під звільнення підпадає 132 особи, під скорочення невідбутої частини терміну покарання - 117 осіб. З них 66 жінок та 183 чоловіків.

У підрозділах кримінально-виконавчої інспекції під дію закону «Про амністію у 2014 році» з загальної кількості засуджених підпадає 48 жінок та 19 неповнолітніх осіб.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування амністії в Україні» від 06.05.2014 року внесені зміни до основного Закону України «Про застосування амністії в Україні» та Закону України «Про амністію у 2014 році».

Цей закон розширив коло засуджених, відносно яких може бути застосовано амністію. Зокрема, виключено ряд статей, які не підпадали під дію амністії – це і злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, у сфері службової та господарської діяльності, незаконне заволодіння транспортними засобами та інші. Також виключено ряд інших перешкод для застосування амністії – наявність невідшкодованих завданих злочином матеріальних збитків. Також амністія застосовується до осіб, кримінальні провадження відносно яких перебувають у провадженнях слідчих органів та суду, а також виключено норму про незастосування амністії відносно засуджених, які злісно порушують установлених порядок відбування покарання. Чинним законом передбачено більш широке коло засуджених, які відбувають покарання, не пов’язані з позбавленням волі. Зокрема, під дію амністії підпадають засуджені, які перебувають на обліку у підрозділах КВІ та які після ухвалення вироку, але до повного відбуття покарання, знову вчинили умисний злочин.

На сьогоднішній день для вирішення питання по суті до суду направлено 24 подання стосовно засуджених, котрі відбувають покарання у виправних колоніях, та 274 подання стосовно підоблікових кримінально-виконавчої інспекції.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору