«Йому не місце в Європі»: у Черкасах показово облили фарбою пам‘ятник загиблим у Чехословаччині (фото, відео)

29 березня 2019, 19:20

«Йому не місце в Європі»: у черкасах показово облили фарбою пам‘ятник загиблим у Чехословаччині (фото, відео)

Черкаська мистецтвознавиця Наталя Вернидуб облила фарбою пам'ятний знак загиблим в Чехословаччині, який розміщений поряд з пам'ятним комплексом загиблих в Афганістані. Зі слів мисткині, таким чином вона висловлює свій протест військовій агресії Радянського Союзу в Чехословаччині, яка відбулася в 1968 році.

«Йому не місце в Європі»: у черкасах показово облили фарбою пам‘ятник загиблим у Чехословаччині (фото, відео)

У коментарі кореспонденту "Про все" Наталя Вернидуб повідомила, що днями проходячи повз пам'ятник воїнам-афганцям, що в середмісті Черкас, вона помітила стелу-пам'ятник, на якому було написано: "Загиблим в Чехословаччині". Ця стела її обурила, оскільки на її думку, це пам'ятник військової агресії СРСР проти народу Чехословаччини і йому не місце в центрі Європи.

- Історично визнано, що введення військ СРСР до мирної Чехословаччини під час "Празької весни" - це була окупація, яка тривала 21 рік. В перші місяці окупації від рук радянських солдат загинуло майже 130 чехів, - повідомила пані Наталя. - Влаштована мною акція - це мій особистий спротив "радянщині" і "руському міру",  який зараз насаджується в Україні. Окупація Чехословаччини - це сторінка сорому в нашій історії. На мою думку, це пам'ятник окупантам, якому не місце в центрі Європи.

Своє обурення мисткиня висловила діями і облила червоною фарбою, яка з її слів символізує кров загиблих чехів.

«Йому не місце в Європі»: у черкасах показово облили фарбою пам‘ятник загиблим у Чехословаччині (фото, відео)

Присутній під час акції народний депутат України Олег Петренко підтримав пані Вернидуб, зазначивши у коментарі "Про все", такий пам'ятник прославляє окупантів, і сам факт його існування може стати причиною міжнародного скандалу.

- У тих подіях (події "Празької весни" - ред.) могли загинути і наші земляки. Вони й залишаться хорошими людьми в пам'яті своїх близьких. Але це вже історична ретроспектива, - повідомив народний обранець. - Зараз Україна просить у всього світу про допомогу та введення санкцій проти Росії і в тієї ж Чехії. От, до прикладу, зараз посол Чехії побачить, що в центрі України встановлені такі "пам'ятнички" і, я думаю, що він буде дуже здивований і обурений. Черкаси вкотре стануть центром не лише всеукраїнського, а й міжнародного скандалу.

Олег Петренко зазначив, що сумнівається в тому, що вказаний пам'ятник був встановлений законно.

«Йому не місце в Європі»: у черкасах показово облили фарбою пам‘ятник загиблим у Чехословаччині (фото, відео)

Після проведеної акції на місце прибули представники Української Спілки ветеранів Афганістану та черкаських спілок ветеранів АТО, які назвали таку акцію актом вандалізму, зазначивши, що такі дії є неповагою до загиблих воїнів. Голова міської Спілки ветеранів Афганістану Борис Карганов викликав на місце події поліцію, зазначивши, за такі дії (обливання фарбою пам'ятника - ред.) треба притягувати до відповідальності.

- Цей пам'ятник був встановлений ветеранами бойових дій в Чехословаччині в 1968 році з нашої згоди.  Я вважаю такі дії протизаконними. Людина, яка це зробила, вчинила акт вандалізму, - повідомив пан Карганов. - Зараз я викликав поліцію і буду писати заяву. Пам'ятник було встановлено на законних підставах. Зрозумійте одну річ, війни бувають різні,  але їх учасники всі рівні.

«Йому не місце в Європі»: у черкасах показово облили фарбою пам‘ятник загиблим у Чехословаччині (фото, відео)

Присутні на місці події представники УСВА та ветеранських організацій АТО висловили своє обурення таким діям черкаської мисткині та повідомили, що будуть вимагати притягнути до відповідальності пані Вернидуб за вчинене.

«Йому не місце в Європі»: у черкасах показово облили фарбою пам‘ятник загиблим у Чехословаччині (фото, відео)

Коментарі

Алекс. сказав:

Каких только дур мама не нарожает? Оно даже не понимает,что людей туда не по своей воле направили.Особенно” радостно” за с***ов,которые **** поддержали.П****ки кругом умудряются прогнуться!

Вася сказав:

…кто сказал что её мама родила по роже видно жертва ******……. ******а…. остальную краску что осталась в ****** залить…

artem сказав:

У кожної людини завжди є вибір – вона може піти шляхом найменшого опору (і потім казати що її змусили обставини/інші люди) і піти вбивати в іншій країні невинних МИРНИХ людей, а може відмовитись від цього (може навіть сяде у в’язницю але совість її буде чиста, а агресор не зможе здійснити свої наміри на 100% , а якщо таких солдат більшість – то й взагалі не здійснить). На майдані мєнти теж виконували злочинні накази бо їх заставляли зверху але це не відміняє їх вини, то чому ж тут все має бути по іншому?

Валентин сказав:

визначення “мисткиня” як нішо більше підходить цій і*****ій ..

Georg сказав:

Наталка Вернидуб молодець. Вату, що така смілива у коментах, скоро по айпішнікам вирахують і тоді сміливість куди дінеться. Тоді про фарбу говорити ніхто не захоче.

Константин сказав:

Безусловно ввод совковых войск в Чехословакию это возмутительный и вопиющий факт. Однако зачем осквернять память о погибших, зомбированных пропагандой мальчишках, ведомых и управляемых кровожадной системой!!!

Ольга сказав:

Ну тоді давайте полиавати фарбою усі пам”ятники, які нам не подобаються, що тоді у місті буде? Це чистої води вандалізм. Якщо вважаєш, що щось “стоїть не на тому місці”, або не відповідає переконанням – заєреструй петицію, її роздивляться та приймуть рішення. А так, самотужки хуліганити – це є порушення елементарної культури, моральності, і навіть закону. Сподівають, хоч штраф вона заплатить.

Олександр сказав:

“…війни бувають різні, але їх учасники всі рівні.” Це про Вермахт та СС? Про заблукалих, та відпустників на Донбасі?

фанат сказав:

Дякую, що повідомили де цей “пам’ятник” розташовується!!! Ми про це й не знали. Нехай переносять на цвинтар, бо незабаром від нього й камінчика не лишиться;)

Миша сказав:

“війни бувають різні, але їх учасники всі рівні” – давайте мотороле тогда памятник поставим, чем он хуже советских солдат, давивших чехов за их попытку оторваться от “русского мира”?

александр сказав:

Це дуже погано коли загиблих ганьбять. Всi вони мають право на пмять!

Словак сказав:

городские сумасшедшие на службе у рейдеров? Валерик Воротник в теме? что-то из собственности “чехов” на берегу приглянулось. Ай, Валера!

Дмитр сказав:

Позор шо в Черкасах такие дурынды активничают!

Вгору