Яндекс вивчив запити черкащан про вибори і кандидатів у Президенти

19 травня 2014, 12:38

Цієї весни українці задали Яндексу майже мільйон запитів про вибори*. Із них більше 17 тисяч ― із Черкас та області. Найбільше запитів надійшло протягом останнього з досліджених тижнів травня — тоді черкащани спитали про вибори майже 3 тисячі разів.

Про це повідомляє прес-служба компанії Яндекс.

Мешканці Черкащини, як і решта українців, цікавилися актуальним списком і рейтингами кандидатів у Президенти, шукали сайт ЦВК, хотіли прочитати текст Закону “Про вибори Президента України”.

Якщо говорити про кандидатів на пост президента, то за березень і квітень від користувачів Яндекса з Черкащини надійшло близько 27 тисяч запитів із конкретними прізвищами претендентів. Черкащанам була цікава будь-яка інформація про кандидатів, але насамперед вони хотіли ознайомитися з їхніми біографіями і передвиборчими програмами, знайти фотографії та відеозаписи виступів, а також акаунти у соцмережах.

Частина запитів стосувалася різноманітних скандалів та особистого життя претендентів на президентське крісло ― користувачі шукали відомості про національність, родичів, бізнес і власність кандидатів: [розмова тимошенко з шуфричем], [уся нерухомість порошенко], [сім'я олега ляшка].

У Черкасах та області найбільшу кількість запитів користувачі задали про Юлію Тимошенко. На другому місці Олег Ляшко, а за ним ідуть Петро Порошенко та Дмитро Ярош. Про інших кандидатів мешканці Черкащини запитували у кілька разів рідше.

Топ-5 кандидатів, про яких черкащани запитували найчастіше:

Юлія Тимошенко ― 5 тис. запитів

Олег Ляшко ― 5 тис.

Петро Порошенко ― 4 тис.

Дмитро Ярош ― 4 тис.

Олег Тягнибок ― 1 тис.

За даними пошуку Яндекса, березень-квітень 2014

Для порівняння, “черкаський” топ-5 за кількістю запитів трохи відрізняється від такого ж списку по всій Україні. Так, у загальному пошуковому рейтингу Дмитро Ярош посів друге місце, обігнавши Олега Ляшка і Петра Порошенка.

Варто зазначити, що велика кількість пошукових запитів про кандидата свідчить лише про інтерес користувачів до цієї людини і не обов'язково означає, що цей претендент має більше шансів перемогти у виборах.

Що ще запитували українці про кандидатів у Президенти України**:

[астрологи о рейтинге регионала добкина ― что говорят о нем звезды]

[кандидат в президенты тигипко вел агитацию гибко]

[порошенко сказав що не говорив]

[ляшко заявил что все зрадныки]

[почему не показывают добкина]

[почему порошенко в рясе]

[чому в тягнибока червоні очі]

[почему у тимошенко расхристана коса]

[принцесса на горошине юля тимошенко]

[фото царева и тигипко с яйцом]

[ярош брат добкіна]

* Враховано запити із словами “вибори”, “кандидат”, “цвк” тощо, а також похідними від них українською та російською мовами за період з 1 березня до 11 травня.

** Дані пошуку Яндекса, авторське написання запитів збережено.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору