Якщо ми не об’єднаємося, то театру не буде, – черкаські актори готуються до рішучих дій

16 вересня 2015, 20:18

IMG_6088

У колективі черкаського театру не вщухають пристрасті. Завтра актори збираються навідатися на сесію облради, де вимагатимуть уваги керівництва області й депутатів, адже переконані, що їхній театр намагаються знищити. Таке рішення вони прийняли на сьогоднішніх зборах колективу.

На збори актори зібралися, щоб разом прочитати відповідь з облдержадміністрації на їхнє звернення із проханням посприяти у звільненні з займаної посади в.о. художнього керівника театру Сергія Проскурні. Відповідь, кажуть актори, вони отримли 10 вересня, хоча своє звернення надіслали ще у липні. Одна з претензій, на якій наголошували актори полягала у тому, що Сергій Проскурня не з'являється до театру на роботу та має багато прогулів.

- У листі-відповіді йдеться, що його звільнення не допускається. Там пишуть, що на час проведення зборів трудового колективу Сергій Проскурня перебував у щорічній відпустці з 23 липня. Хоча збори у нас були 21 липня, - розповіла голова профкому театру Наталія Вігран. - А подальша його відсутність - за станом здоров'я.

Такий лист у театрі назвали звичайною відпискою.

Самого ж Сергія Проскурні на зборах не було, хоча його, за словами акторів, запрошували.

- Ми розраховували на те, що сьогодні він буде, що він вийде на діалог з колективом. Але його немає, - зазначила пані Наталія.

Актори говорять, що Сергію Проскурні дорожча Банкова в Києві, ніж бульвар Шавченка у Черкасах.

Обговорили актори і відсторонення від виконання обов'язків директора Володимира Осипова. Наразі в. о директора є заступник Володимира Осипова Євгеній Сілін. Останній запевнив колег, що ці обов'язки він виконує тільки на період дії наказу управління культури.

- Директор театру не звільнений - він тільки відсторонений. Я ж ніяких підкилимних ігор не веду, буду технічним директором, - запевнив присутніх Євгеній Сілін.

Водночас він додав, що право підписати наказ на звільнення Проскурні він на себе не візьме.

Сам Володимир Осипов нарікає, що донині він ніяк не може зустрітися ні з керівництвом області, ні навіть із керівництвом управління культури.

- Я не знаю в чому причина і не знаю, що мені робити в цій ситуації, - каже Володимир Осипов.

Тож завтра актори збираються прийти на сесію Черкаської обласної ради і привернути увагу депутатів та громадськості до проблем театру.

- Якщо ми не об'єднаємося і не будемо триматися разом як колектив, то театру не буде. Зараз ніби йде якийсь послідовний ряд подій, направлених на знищення театру. Мені здається, що нам варто готуватися до серйозних та кардинальних дій. Це походи і на сесії, і до облдержадміністрації, - наголосив актор Олександр Гуменний.

 

 

Коментарі

Вгору