Як у Черкасах допомагають безпритульним людям (відео)

26 серпня 2016, 12:16

В Україні – 31 заклад для безпритульних людей. Один із них у Черкасах. Тут чоловікам та жінкам, що не мають домівки, відновлюють документи, надають житло та допомагають стати на ноги. Історій, як і чому доросла людина опинилася без даху над головою – безліч, інформує ЧСН.

Таких життєвих історій, як у Людмили, – сотні. Після смерті чоловіка, вона залишилася без квартири. Житло обманом у неї відібрали її ж знайомі. До центру реінтеграції безпритульних вона прийшла у 2013-му. Там допомогли повернули всі необхідні документи. Людмила зізнається: пройшло чимало часу, перш ніж вона знову відчула себе людиною. Нині жінка отримує пенсію і допомагає іншим знедоленим повернутися до нормального життя.

Нині у центрі для безпритульних перебувають 15 людей. Це типова картина для теплої пори року. Як свідчить досвід, керівництва центру, коли ж вдарять морози – прихистку тут шукатимуть понад 3 десятки людей. Одні просяться переночувати, інші затримуються на довше. З останніми укладають угоду. Кожен мешканець повинен дотримуватись певних правил.

Це перший у Черкасах пункт, де безпритульним людям допомагають вирішувати проблеми з житлом та поновлювати втрачені документи. Існує він на базі благодійної організації «Від серця до серця». Офіційне відкриття було ще у 2012 році, тоді директор установи звернулася до міської влади – чиновники виділили кошти на ремонт.

Для реінтеграції безпритульних осіб у суспільство на базі центру існують майстерні, де люди можуть власноруч відремонтувати меблі чи ж щось пошити, аби мати певний досвід для подальшого працевлаштування. Окрім того, у цій же майстерні створені робочі місця для внутрішньо переміщених осіб.

Поділитись

Коментарі

Вгору