Як у Будинку рад відбувається ремонт

23 червня 2014, 15:20

Будинок рад, розгромлений узимку під час штурму, ремонтується. Сесійні зали – в порядку, рихтують – фойє та коридори, прилеглі приміщення. «Вечірка» подивилася, як здійснюються ремонтні роботи.

У приміщенні Будинку рад зустрічає заступник директора КП «Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності» Віталій Петров. Робота кипить: аби не заважали, просить робітників на кілька хвилин вимкнути дрель.

– Після січневих подій у лютому всі працівники заходили до Будинку рад через ворота – жодних дверей у будівлі не було. Нині вже зроблено двоє нових дверей і десять відреставровано. Вони були розбиті, частково спалені. Після того, як завершили з дверима, ми замовили нові гардеробні стійки – їх тут шістнадцять штук – демонструє Віталій Петров. – Знищені всі бар’єрні стійки гардеробу… Коли були розбиті вікна, вдарили морози до 20 градусів: фактично наступного дня почали лопатися батареї, тут був потоп. Вода знищила ламіноване покриття на підлозі, ми його зняли, так само зняли два шари паркету і зараз проводимо чорновий варіант ДСП, а зверху будемо класти ламінат.

Поставлено також одинадцять вікон, обшито гіпсокартоном відкоси. У малій сесійній залі – порядок, там, за словами Віталія Петрова, особливого погрому не було, була знищена звукова апаратура і частково пошкоджені багети, які були відновлені буквально через тиждень. Посадовець наголошує: тут зробили генеральне прибирання, адже підлога була чорна.

Виконуючи ремонт, комунальне підприємство не порушує Постанову Кабінету міністрів щодо заборони проведення ремонтних робіт, так як використовуються не бюджетні кошти, а кошти комунального підприємства «Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності».

– Комунальне підприємство є балансоутримувачем цієї будівлі, а тим департаментам, управлінням, обласній адміністрації, її підрозділам, які орендують приміщення в цій будівлі, ми виставляємо рахунки за оренду й інші експлуатаційні витрати – маленькі поточні ремонти, які ми повинні виконувати згідно з затвердженим сесією обласної ради переліком, а також прибирання службових кабінетів, санвузлів, місць загального користування, коридорів, сходових маршів. Із цих коштів ми і проводимо цей частковий ремонт, – пояснює Віталій Петров.

– Скільки уже витрачено?

– Суму ми ще не підраховували, але як для комунального підприємства, у якого на цей момент є заборгованість по комунальним послугам, тепло- та електропостачанню, це кошти немаленькі.

– Що ще у планах?

– Завершити підлогу, пофарбувати відкоси, частково відновити стіни та колони… Усе це поки що робимо своїми силами, бо у нас немає фінансових можливостей найняти для цього підрядну організацію. Усе робиться не так швидко, як би хотілося, по мірі надходження коштів. У нас є першочергові платежі, такі як заробітна плата і комунальні послуги, які ми повинні оплачувати обов’язково, кошти, які залишаються і витрачаємо на цей ремонт.

– Ви підраховували суму збитків?

– Усю суму збитків важко назвати, адже було розбито майже три поверхи. Сума пошкодженого майна, яке було на балансі комунального підприємства – меблі, оргтехніка, жалюзі тощо – більше 200 тисяч гривень.

Інтернет-магазин мебели для дома и офиса www.darmebel.com.ua/. Доставка без посредников.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору