Як працюють громадські приймальні народних обранців Черкащини

23 березня 2016, 12:50

33230_1

Громадянська мережа ОПОРА дослідила роботу громадських приймалень семи черкаських мажоритарників.

Так, на території Черкаської області розміщено 23 громадські приймальні, які працюють на постійній основі. По одній приймальні мають депутати Олег Петренко (194 округ) й Володимир Зубик (195 округ), по три – Владислав Голуб (197 округ), Сергій Рудик (198 округ), Антон Яценко (200 округ) та по шість – Геннадій Бобов (196 округ) і Валентин Ничипоренко (199 округ).

Адреси, контакти та графік роботи громадських приймалень нардепів знайти досить легко. Проте єдиної сторінки чи сайту, де була б зібрана така інформація, немає.

Адреси приймалень вказані лише на персональній сторінці Сергія Рудика, що на сайті Верховної ради, у розділі «Матеріали, що оприлюднюються на прохання народного депутата».

Щодо контактів приймалень інших депутатів, то на ресурсі Валентина Ничипоренка можна знайти його приймальні, приймальні Геннадія Бобова – у його дописі в Facebook аж за 18 лютого 2015 року.

А ввівши відповідний запит у пошукову систему Google, через новинні повідомлення можна відшукати адреси приймалень Олега Петренка, Володимира Зубика й Владислава Голуба. У відкритому доступі наявна інформація лише про одну приймальню Антона Яценка в Умані, відомостей про дві інші приймальні депутата знайти не вдалося.

На інформаційний запит ОПОРИ щодо кількості, розміщення, контактів громадських приймалень та графіку їхньої роботи відповіли Олег Петренко та Сергій Рудик. Інформації про приймальні інших п’яти нардепів довелося звіряти безпосередньо через помічників.

Отже, у Черкасах працює приймальня Олега Петренка, Володимира Зубика, Сергія Рудика та Владислава Голуба. У останнього є також приймальні у Золотоноші та Каневі, а у Сергія Рудика – у Смілі й Кам’янці. Зрідка помічники Володимира Зубика проводять виїзні прийоми у Чорнобаї, Драбові.

По шість представництв мають Геннадій Бобов та Валентин Ничипоренко. Приймальні Г. Бобова розташовані у містах: Корсунь-Шевченківський, Канів, Тальне, Городище, Шпола та смт. Катеринопіль, а В. Ничипоренка – у містах: Ватутіне, Жашків, Звенигородка, Тальне, смт. Маньківка та Лисянці. Приймальні Антона Яценка можна знайти у  містах Умань, Христинівка й Монастирище.

Громадські приймальні В. Ничипоренка працюють за графіком у різні дні тижня і лише до обіду. У будні дні з 10.00 до 17.00 працюють приймальні Олега Петренка, Володимира Зубика та Владислава Голуба, приймальні Геннадія Бобова з 9.00 до 16.00,  Сергія Рудика з 8.00 до 16.00 та Антона Яценка з 9.00 до 18.00.

Зазначимо, що особисті прийоми громадян активно проводять Олег Петренко, Владислав Голуб та Сергій Рудик. Це можна відслідкувати на їх персональних сторінках у соціальній мережі Facebook. Натомість Антон Яценко у коментарі ОПОРИ зауважив, що надає перевагу особистим зустрічам з виборцями поза приймальнями під час своїх робочих візитів на округ. 

Нагадаємо, що згідно зі статтею 7 Закону України «Про статус народного депутата України», народні депутати, обрані в одномандатних виборчих округах, зобов'язані підтримувати зв'язок з виборцями своїх округів. Відповідно до статті 28, приміщення для організації приймальні надаються депутатам безкоштовно.

Також відповідно до статті 14 Закону, депутат має проводити особистий прийом громадян у дні, визначені Верховною Радою України для роботи з виборцями. Зазвичай, такими днями є останній тиждень кожного місяця роботи парламенту.

Через громадські приймальні виборці мають можливість комунікувати зі своїм обранцем та звернутися з письмовою заявою щодо тієї чи іншої проблеми. Тому їхнє функціонування є важливим показником відкритості роботи народного депутата.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору