Як пояснити дитині, що таке секс, якщо вона побачила батьків… у процесі?

16 лютого 2020, 20:01

Фото тематичне

Черкаська сексологиня Альона Пєшкова зазначає, що важливо з дітьми бути чесними у питаннях статі, народження і взаємовідносин між чоловіком і жінкою. І якщо дитина прийшла до вас із питанням, то потрібно дати відповідь, а не робити вигляд, що його не було. Під час розмови сказати не більше, ніж питає дитина, але відповідати коротко та правдиво.

Сексологиня зазначає, що культуру сексуального виховання у дитини потрібно розвивати ще змалечку через діалог. Якщо ж цього не робити, то в майбутньому за батьків це зробить інтернет, школа та вулиця і, як правило, у викривленому розумінні тіла, відносин і взагалі сексуальності. Можуть сформуватися думки про те, що сексуальні відносини - це те, чого слід соромитися, або ж такі роздуми приведуть до розпущеності та раннього статевого життя.

Тренерка по статевому вихованню дітей розповідає, що відповідати на запитання дитини "Звідки я взявся?" потрібно правдиво, але з урахуванням віку малюка.

- Не перенасичуйте дитину інформацією. Важливо розповісти коротко та чітко. Наприклад, дитині дошкільного віку слід сказати, що мамина та татова клітинка з'єдналися і в маминому животику малюк почав жити. Можна це розповісти у казковій формі та намалювати малюнок, але інформація повинна бути правдивою, - коментує Альона Пєшкова.

Сексологиня зазначає, що малюку не потрібно говорити жодних вигаданих історій про лелеку чи капусту.

- Потім, коли дитина зрозуміє, що батьки їй збрехали, у неї з'явиться недовіра до них, адже її обманули. Згодом вона почне думати, мов, батьки самі не знають, що говорять, нічого не тямлять, тому запитувати більше не буде нічого, - розповідає тренерка.

Фото тематичне

Альона Пєшкова згадує, що коли дитина запитує, що таке секс чи прелюдії, або як вона з'явилася на світ, у деяких батьків перехоплює дихання, вони німіють і не можуть нічого вимовити. Це пояснюється тим, що теперішніх дорослих ніхто не вчив розмовляти відверто.

- У такому випадку для батьків найголовніше не показувати свій сором чи страх. Якщо ви не можете відповісти зараз - скажіть малюку, що зараз зайняті якоюсь справою, але через декілька хвилин все поясніть. Цей час використайте із користю, зберіться з думками, продумайте що і як скажете, відновіть спокійне дихання, - наголошує сексологиня.

Якщо ж дитина випадково стала свідком близькості батьків, обов'язково потрібно поговорити з нею. Дайте собі час, а коли прийдете у спокійний стан - дізнайтесь у дитини, як вона.

- Діти часто сприймають секс як агресію - так може зафіксувати процес дитяча психіка. Малюк може подумати, що це насилля тата над мамою. Потрібно поговорити про те, що відбулося. Почати можна з запитання, чи щось дитина взагалі побачила. Зрозумійте емоційний стан малюка. Якщо він злякався - обійміть його та заспокойте. Після поясніть, що у вас, батьків, була близькість. Це для вас, як для чоловіка і жінки, є нормою. Так ви проявляєте своє кохання. Ні більше ні менше, - зазначає тренерка.

Сексологиня зазначає, що дитині не потрібно розповідати подробиць про те, як відбувається сам процес. Головне - щоб вона засвоїла, що це явище - нормальне між людьми, які живуть разом, які кохають один одного. Аби в майбутньому секс не став табуйованим процесом.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Gosha :

… у викривленому розумінні …

Вгору