Як дощі та прохолодна погода вплинули на формування врожаю на Черкащині

20 липня 2019, 17:02

Як дощі та прохолодна погода вплинули на формування врожаю на Черкащині

Сподівання на дощі на цьому тижні, які ще могли поліпшити формування врожаю пізніх та технічних, виявились марними не тільки на Черкащині, а й на всій території України. Кількість опадів на більшості площ території держави була незначною і лише подекуди становила 15 мм та більше.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Дефіцит опадів зберігається по всій області й з початку літа на окремих площах східної частини становить 70 %. Найменше опадів випало в Черкасах, де їхня кількість навіть на рівні найменших значень в зоні Лісостепу. Проте, завдяки літній прохолоді, стан зволоження ґрунту не змінився - ґрунтова засуха зберігається на третині площ території області.

За такої погоди умови вегетації сільгоспкультур залишались малосприятливими, як через понижений температурний режим, так і дефіцит вологи в ґрунті. Сільгоспкультурам продовжували шкодити й грибкові хвороби та шкідники, умови для розвитку яких за такої нестабільної погоди були надзвичайно сприятливими.

Понижений температурний режим та незвично холодні для середини літа ночі,був несприятливим для розвитку кукурудзи, проса та соняшнику, вимоги до тепла в яких в період цвітіння та плодоношення найвищі і біологічних мінімум температури становить 12-15°, а городніх (квасолі, овочевих та баштанних) навіть 15-18°, проти теперішніх 8-13°. Як наслідок, цвітіння та запилення проходять слабко.

За прогнозом, до кінця липня погода залишиться мінливою. Так, до 22 липня Черкащина перебуватиме під переважальним впливом західного антициклону, тому без суттєвих опадів та помірно-тепло. Вночі температура +12+17º, вдень +23+28º.

22-26 липня черговий циклон з північного заходу зумовить періодичні дощі та зниження температури вночі до +8+13º, вдень до +18+23º.
В останні дні липня знову потеплішає.

Читайте також: Черкащанам розповіли, як відрізнити нітратний кавун (інфографіка).

Коментарі

Вгору