Як черкаські мажоритарники відвідували засідання своїх комітетів під час роботи ВР VIII скликання

14 вересня 2016, 16:25

Таблиця_1

Громадянська мережа ОПОРА дослідила відвідуваність депутатами-мажоритарниками з Черкащини засідань парламентських комітетів від початку роботи Верховної Ради 8-го скликання (з грудня 2014 по липень 2016 року). Зведена статистика свідчить, що найбільше засідання свого комітету пропускав Володимир Зубик, а найдисциплінованіше свій комітет відвідував Сергій Рудик.

Найбільше засідання свого комітету пропускав Володимир Зубик (195 ОВО, депутатська група «Відродження»). Він член Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. Із 40 засідань комітету Володимир Зубик був присутній лише на шести. Відповідно у нього 34 пропуски.

Особливою відвідуваністю своїх комітетів разом з Володимиром Зубиком не відзначилися також Геннадій Бобов, Валентин Ничипоренко та Антон Яценко.

Антон Яценко (200 ОВО, депутатська група «Відродження») – голова підкомітету з питань законодавства про адміністративні правопорушення Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – пропустив майже половину засідань свого комітету. У нього 23 пропуски із 50 засідань.

А Геннадій Бобов  (196 ОВО, депутатська група «Відродження») – член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин – із 39 засідань свого комітету пропустив 17.

21 із 49 засідань пропустив Валентин Ничипоренко (199 ОВО, депутатська група «Відродження») – член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

Найдисциплінованіше свій комітет відвідував Сергій Рудик (198 ОВО, до 12 квітня 2016 – позафракційний, нині член фракції «БПП») – голова підкомітету з питань державного боргу та фінансування державного бюджету Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Із 65 засідань свого комітету Сергій Рудик був відсутній на 8-ми.

Олег Петренко (194 ОВО, фракція «БПП «Солідарність») – заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму – пропустив 9 із 53 засідань.

А Владислав Голуб (197 ОВО, фракція «БПП «Солідарність») із 50 засідань комітету був відсутній на 12-ти. Він член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.

Відповідно до Закону України «Про комітети Верховної Ради України», комітет – це орган Верховної Ради, який утворюється з числа депутатів для здійснення за окремими напрямами законопроектної роботи, підготовки і попереднього розгляду питань, віднесених до повноважень Верховної Ради України, виконання контрольних функцій.

Присутність на засіданнях Верховної Ради та засіданнях комітетів – це прямий обов’язок народних депутатів згідно зі ст. 24 п. 3 Закону України «Про статус народного депутата».

«Кожен народний депутат зобов’язаний бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради України, а також її органів, до складу яких його обрано».

Також у ст. 24 п. 9  Закону уточнено, що народний депутат зобов’язаний бути присутнім на засіданнях комітету та підкомітету, до складу яких його обрано, та брати участь у його роботі.

За інформацією прес-служби ГМ "Опора"

Поділитись

Коментарі

Вгору