Як Черкащина готується до другої хвилі епідемії коронавірусу

18 серпня 2020, 11:00

У Міністерстві охорони здоров’я повідомляють, що друга хвиля епідемії коронавірусу, яку прогнозували на осінь, розпочинається раніше. В Україні кількість хворих швидко зростає, а на Черкащині за добу виявляють 34 нові випадки інфікування. Журналісти “Про все” вирішили дізнатися, як готується Черкащина до другої хвилі епідемії.

Директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР Всеволод Кульчиковський говорить, що 34 випадки інфікування коронавірусом за добу - число не критичне і не змінює планові заходи.

- У нас поки що не оголошений кінець першої хвилі. Тому зростання кількості хворих варто розглядати, як продовження першої хвилі, а не початок другої, - говорить пан Кульчиковський.

За його словами, відкриття лікарень, призначених для другої хвилі захворювань, залежатиме від того, який буде відсоток завантаженості ліжок у закладах першої хвилі.

- При збільшенні завантаженості відкриватимуться визначені раніше відділення для другої хвилі. Але поки що Черкаська область не має такої потреби, - зазначає Всеволод Кульчиковський.

Він також говорить, що зараз немає підстав для посилення карантинних заходів.

- Якщо станом на сьогодні Черкаси та Черкаська область перебувають в зеленій зоні, то відповідно і карантинні обмеження тут функціонують такі, які характерні для цієї зони. Буде визначена інша зона, буде й інший перелік карантинних заходів, - каже пан Кульчиковський.

Начальниця Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Лариса Кошова зазначає, що зараз працюють всі заклади першої хвилі, а заклади другої - готуються до відкриття.

- Також переформатували Черкаську обласну лікарню, через декілька днів і вона почне працювати. Для другої хвилі у нас визначені ще 6 медичних закладів, які зараз проходять підготовку. Особливу увагу приділяємо Черкаській міській інфекційній лікарні. Але для того, щоб почати приймати хворих, закладам для початку треба підписати “ковідний пакет” з НСЗУ, - говорить Лариса Кошова.

За її словами, наразі завантаженість ліжок у лікарнях області становить близько 19%, норма - до 50%.

- Ми сподіваємося, що люди будуть дотримуватися маскового режиму, не будуть їздити в заповнених маршрутках тощо. Саме це може запобігти збільшенню кількості хворих. На мою думку, кількість інфікувань зросла через те, що люди не дотримуються карантинних заходів. Кожному треба зрозуміти, що коронавірус - це не фейк, а дійсно вірусне захворювання, яке передається від людини до людини та швидко поширюється, - зазначає пані Кошова.

Поділитись

Коментарі

Вгору