У Черкасах забудовник посеред ночі хотів поставити будівельний кран перед вікнами жителів

18 серпня 2020, 11:15

фото зі сторінки Павла Мосійчука

Мешканці кількох будинків, що проживають за адресами: Гоголя, 250, Смілянська, 48, 50 і 54 обурені зухвалим будівництвом перед їхніми вікнами. Про це вони повідомили сьогодні, 18 серпня, під час засідання виконавчого комітету Черкаської міськради.

За словами мешканців багатоповерхівок, будівельний кран в‘їхав у двір і пошкодив дорожнє покриття та комунікаційні мережі.

- Декілька днів тому через вагу техніки були пошкоджені каналізаційні труби. Ми неодноразово викликали комунальників для ремонту мереж. Сьогодні вже перервали труби водопроводу, - скаржаться мешканці будинків. - Ми більше місяця кожного дня прокидаємося о 8 ранку, бо в дворі курсує техніка вагою 30-40 тонн. І більше місяця вона щоденно руйнує асфальт. А учора зранку забудовник взагалі звалив у дворі дерево, оскільки воно заважало багатотонній техніці проїхати.

Окрім цього жителі обурені: у забудовника немає документів, паспорту об'єкта ніхто не оприлюднював.

- Ми вимагали показати документи, дозвіл на будівництво, але нічого не отримали. Виявилося, що документів навіть немає. У нас як у жителів прилеглих територій ніхто думки про таке будівництво не запитував. А його проводять з численними порушеннями, - кажуть черкащани.

За їхніми словами, відстань між територією, яку забудовують, і будинками жителів - менше 10 метрів. Дитячий майданчик також не передбачений. Зараз під вікнами мешканців суміжних будинків залишається викопаний котлован глибиною 4 метри, до якого безперешкодно можуть потрапити діти. Також важка техніка зруйнувала дорожнє полотно.

Головний архітектор Черкас Віталій Чернуха каже, що документи на дозвіл будівництва видають у Києві. У його департаменті немає прав перевіряти будівництво і його умови, але він стверджує: усі містобудівні умови дотримані і жодних порушень під час забудови території немає.

- Якщо люди проти будівництва, то вони повинні йти до суду. Я ніяк втрутитися у процес забудови ділянки не можу, - прокоментував головний архітектор міста. - Спочатку була погоджена висота 35 метрів, а потім надійшла заява про нову площу будівництва - 56 метрів. Я не виявив жодних правопорушень, щоб заборонити будівництво, тому підписав документи про містобудівні умови, - каже архітектор.

Під час обговорення інциденту виявилося, що реєстрації об'єкту немає - нині там тривають лише підготовчі роботи. Однак, що там робить важка будівельна техніка - невідомо. "Крайнього" під час засідання виконавчого комітету не знайшли. Мешканцям Черкас запропонували написати заяву в департамент архітектури, яку перенаправлять у Київ. Окремо заяву напишуть і стосовно правомірності діяльності головного архітектора міста.

Поділитись

Коментарі

Совість :

Спаліть на**й ту техніку… Хіба не ясно, що землю дали за хабар цьому пі**ру !

Совість :

Спаліть техніку !!!

Ольга :

Для чого тоді нам у Черкасах головний архітектор, якщо все роблять у Києві? А він нічого не може.

Ольга :

Для чого тоді нам у Черкасах головний архітектор, якщо все роблять у Києві?

Михайло :

Дякую редакціїї за громадянську позицію!
Дійсно , через продажність місцевої влади люди почали власноруч захищати …виходить уже навіть життя!

Знаю Цього "головного архітектора" :

Артур Савін хапуга і взяточник.
За пачку $і матір рідну продасть.
Звісно він “ніяких порушень під час забудови” і не побаче. 50 000 вічно зелених очі то йому прикрили. Через таких виб***ків які сидять в кріслах в д**і країна.
Рік тому на гарячому його спіймади, 100 тис долл. хабаоа взяв. І що?!!!??? Мало того що не посадили його, так він щє й працює спокійно далі.
Як так? Люди потрібно щось робити з такими г***нами

Антон :

Друзі Бондаренка можуть бути іншими?

Володимир :

В Києві дають дозволи? Він вже зовсім знахабнів брехати

Вгору