Як черкащанам вберегтися від ботулізму

13 червня 2019, 17:11

В Україні централізовано закупили канадську сироватку від ботулізму. Медичний препарат розподілили між регіонами. Директор департаменту охорони здоров’я черкаської міської ради Олег Стадник запевняє, що ліків вистачить усім, бо на Черкащині немає занадто частих спалахів інфекції.

Ботулізм – досить негативно впливає на організм людини. Окрім харчового отруєння інфекція може вразити також внутрішні органи людини і такого пацієнта потрібно встигнути врятувати.

- Першими ознаками потрапляння інфекції в організм є параліч м’язів. У людини закриваються повіки, і вона не в силі їх відкрити. Гірше, коли пацієнту стає важко дихати, тоді його треба підключати до апарату штучної вентиляції легень, - розповів Олег Стадник.

Також він повідомив, що черкащанам треба уважно стежити за датою виготовлення консервів, які вони збираються придбати, а також місцем, де ця продукція продається та цілісністю банки. Особливо після нересту варто утриматися від купівлі в’яленої, чи сушеної риби на стихійних ринках, або з «дороги».

Коментарі

Вгору