Виїхали і не повернулися: скільки черкащан призовного віку втекли за кордон під час війни

20 березня 2023, 09:27

Кордон України під час дії воєнного стану перетнули 1878 чоловіків призовного віку із Черкащини. Зробити це вони змогли завдяки системі «Шлях», яка дозволяє виїхати з країни з волонтерською або гуманітарною метою.

Про це інформує Главком з посиланням на проміжний звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, що перевіряла використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги.

Єдина й обов'язкова умова виїзду - повернутися. Однак 102 чоловіки призовного віку, які виїждали за кордон і з Черкаської області, назад в Україну не повернулися. У відсотковому співвідношенні їхня кількість становить трохи більше 13 відсотків.

Загалом же у період з 24 лютого по 31 грудня 2022-го в систему «Шлях» внесли відомості щодо 96 442 чоловіків призовного віку. Із них назад не повернулись 9 373 чоловіки, що становить 11,1% від загальної кількості виїздів.

Лідерами за кількістю військовозобов’язаних «утікачів» є Волинська, Львівсьа, Тернопільська, Київська та Рівненська області.

Що чекає чоловіків призовного віку, які не повернулися з-за кордону?

Їх можуть притягнути до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу від 3400 до 5100 гривень. Якщо з’ясується, що вони нелегально перетинали кордон, то доведеться додатково сплатити від 3400 до 8500 гривень.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору