Виходець з Черкащини створив проукраїнську шкільну програму

16 липня 2015, 19:34

01

Ось вже 11 років припадає пилом унікальна шкільна програма, що мала б орієнтувати школярів на вивчення предметів в проукраїнському дусі. Написав її виходець із Черкащини – Степан Вовкодав. Чоловік у свій час сам працював вчителем. Пізніше – подався у журналістику, однак освітні питання ніколи не випускав з поля зору, пише ГромЧе.

– Постійно спілкуюся із вчителями. І мушу сказати, що сучасна шкільна програма, як і підручники, за якими навчаються наші діти – то ціла проблема! – вважає Степан Іванович. – За 24 роки в країні не створено жодного підручника, де б події трактувалися в проукраїнському контексті. Чого варта лише історія! У підручнику за шостий клас читаємо: «Іван Мазепа: герой чи зрадник?». Я вже не кажу про те, що програма не передбачає вивчення Холодноярських визвольних змагань, наші діти не знають адекватної історії Коліївщини… Нещодавно була чергова річниця битви під Конотопом. У будь-якій країні подібну подію відзначали б з національним розмахом. У нас же навіть не знають про цю легендарну сторінку історії, коли чотири тисячі козаків місяць протистояли 150-тисячному російському війську!

Подібна ситуація і з іншими предметами – запевняє чоловік. У більшості шкільних підручників інформація подається з проросійським ухилом. Про здобутки ж українців – лише мінімум фактів.

– Цією темою перейнявся після Помаранчевої революції. Тоді ж взявся писати власний авторський шкільний проект до якого входить нині  25 книг і стільки ж сценаріїв дитячих мультфільмів, що могли б доповнити, а в багатьох випадках і замінити нинішні недолугі  шкільні підручники. Тематика – від етики та історії до географії та астрономії… Суть проекту – подати правдиву інформацію про нашу культуру, минувшину, аби у дітей формувалося адекватне ставлення до власної країни, – відзначає Степан Іванович.

Власний проект черкащанин презентував у Міністерстві освіти, однак там прямо заявили – на посібники і хрестоматії  коштів немає і не буде.

– У які двері тільки не стукав! Однак зіштовхнувся з повною байдужістю чиновництва до цієї теми. Тим часом вчителі телефонують в сльозах і просять дати хоч якусь інформацію. Передаю на дисках, розсилаю. Однак, звісно, що цього недостатньо аби вирішити ситуацію, – констатує автор.

На думку Степана Вовкодава, неабияк бракує українським школам і уроків православ’я.

– Українці – віруюча нація. З часів комуністичного режиму чимало змінилося. Однак, які і раніше до шкіл не пускають православних священників, – каже Степан Іванович.

Тому він підготував збірку з трьох книг «Дорога до Бога», яка має за мету порозумітися патріотично-налаштованим священикам і вчителям заради виховання у наших дітей відповідальності перед Богом, родиною, Україною.

Сьогодні чоловік в активних пошуках – відслідковує можливі гранти та шукає спонсорів, аби  його унікальний проукраїнський дитячий проект таки побачив світ.

– Дорослі говорять про зміни в країні. А тим часом наші діти вчаться за книгами, віддрукованими при міністрові Табачникові, – гірко додає він.

Степан Вовкодав запрошує до співпраці всіх, хто має можливість та ідеї як зрушити проблему з місця. Усім зацікавленим обіцяє відповісти на листи, надіслані на електронну пошту: [email protected] 

Коментарі

Вгору