Вибухонебезпечні речовини та регулярні  сюрпризи: у “Черкасиводоканалі” розповіли про небезпеку роботи зі стічними водами

10 лютого 2023, 19:00

Сульфати, ртуть, мідь, свинець, хлориди та навіть нафтопродукти - такими "подарунками" можуть "нагороджувати" наші річки різні підприємства. І це, в свою чергу, загрожує водоймам – справжнім екологічним лихом. Аби цього не сталося, вміст стічних вод слід ретельно і постійно контролювати. Саме цим і займаються в уповноваженій хіміко-аналітичній лабораторії стічної води КП “Черкасиводоканал”.

Воду перевіряють на десятки показників.

"Я працюю лаборантом ще із 1993 року, - розповідає лаборант хіманалізу Наталія Косенко. - Сьогодні наша хіміко-аналітична лабораторія стічної води атестована на 24 показники. Для кожного типу підприємства маємо свої норми та вимоги: для транспортних, машинобудівельних, промислових підприємств, торговельних мереж – вони різні. І ми ретельно їх дотримуємося. Ми перевіряємо стічну воду на ряд показників: метали, розчинні жири, нафтопродукти, аміак, ХСК, нітрити, нітрати, фосфати тощо. Також робимо забір води, що надходить на головні каналізаційні насосні станції – відбираємо і аналізуємо воду щотижня. Це дуже важливі аналізи, вони потрібні, щоб розуміти детальний склад стічної води, адже все це – йде на очисні споруди ПРАТ «Азот», а після очищення – в річку Дніпро. Ретельно досліджуючи воду, контролюючи її складові, ми робимо свій вклад в екологічну безпеку міста".

Наталія зізнається, що робота у неї досить небезпечна.

"Так, робота у нас складна, бо працюємо з кислотами, лугами, органічними розчинниками, - пояснює фахівець. - Треба розуміти, що стічні води – це не питна вода, ви тільки уявіть запахи. Це стоки, які завжди приховують в собі сюрпризи. Їхній склад постійно різний. В них може бути все, що завгодно. Тому, притримуємося всіх правил безпеки, працюємо в рукавичках, всі прилади заземлені. На щастя, нестандартних чи небезпечних ситуацій не було. У нас прекрасний колектив, сучасне обладнання, тому до нас в лабораторію часто приїжджають з інших водоканалів, обмінюватися досвідом".

У "Черкасиводоканал" також нагадують, що в лабораторії фізичні та юридичні особи Черкас мають змогу замовити та здати на аналіз стічні води, замовити послуги перевірки якості питної води та води із поверхневих джерел.

За інформацією пресслужби КП "Черкасиводоканал"

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору