Втрати року: хто з відомих черкащан помер у 2021 році

29 грудня 2021, 13:40

Журналісти “Про все” підводять інформаційні підсумки. Для підсумкового огляду новин року, що минає, ми обрали ряд категорій подій в області. Серед них і згадка про тих, хто цього року покинув назавжди цей світ, але встиг лишити по собі слід. У своєму матеріалі ми вважаємо за необхідне згадати цих людей…

Олена ШЕВЧЕНКО - депутатка Черкаської міської ради

Олена Шевченко очолювала фракцію «За Майбутнє» у Черкаській міській раді. Жінці було 37 років, у неї залишилась 10-річна донька. Обраниця померла в січні внаслідок ускладнень після операції.

Медикам інкримінують неналежне виконання професійних обов’язків, що призвело до смерті.

За даними слідства, підозрювані у січні 2021 року під час проведення оперативного лікування черкащанки допустили ускладнення, внаслідок чого вона померла у реанімаційному відділенні Черкаської обласної лікарні.

Володимир СКУБАЄВ - засновник буддійського храму "Білий Лотос"

Голова буддійської громади Черкащани Володимир Скубаєв помер на початку жовтня. У 1990 році він заснував Храм Білого Лотоса у Черкасах, який є найбільшим буддійським храмом у Європі.

При ньому працює школа бойових мистецтв. Тут усі охочі мають змогу вивчати тайський бокс, основи самооборони, кунг-фу, йогу, практику правильного дихання, основи зцілення, опановувати таємниці чайної церемонії.

Борис СКУЦЬКИЙ - відомий черкаський телеоператор

5-го жовтня пішов із життя черкаський телеоператор Борис Борисович Скуцький.

Про це повідомив черкаський журналіст Валерій Воротнік.

- Важко повірити, але Бориса Борисовича нема. Рівно 30 років тому його привів до мене комерційний директор телекомпаній "ВІККА" Валік Селезень... І попросив показати, як вмикається телевізійна камера. Боря став одним з найкращих операторів-режисерів черкаського телебачення. Важко уявити, але Борис попрацював практично у всіх місцевих телеканалах. Надзвичайно позитивна, добра людина. Гарний професіонал. З ним було іноді важко. Але його працездатність вражала. Він жив роботою, де, вірогідно і провів більшу частину свого життя. Боря радів як дитина гарно змонтованому відео, як особисту поразку і біду сприймав помилки та невміння журналістів. Він міг все. І знімати, і монтувати, і написати гарний текст для журналіста і навчити, врешті, журналіста поводитися перед камерою, - написав Валерій Воротнік. - Важка доля журналіста в нашій провінції. Вибач, Борисе, що іноді доводилося бути жорсткими. Але така наша робота. Сподіваюся, ти вже в раю. Ти його заслужив.

Назар ОБІДЗІНСЬКИЙ - громадський діяч

В жовтні пішов із життя відомий на Черкащині громадський діяч, політик національно-патріотичного спрямування Назар Обідзінський.

Назар Обідзінський народився 1958 році в Черкасах. Як він сам писав, зростав у майже повністю зрусифікованому середовищі. Але пощастило мати батьків – справжніх свідомих українців. Дід – ветеран армії УНР, свого часу інтернований у Польщі. Бабця – українська інтелігентка, актриса, учениця славетної М.Заньковецької. Батько виховував українцем, прищеплював любов до Батьківщини, її історії, традицій, мови. Тому вже школярем дізнався про велич і трагедію УНР, правду про ОУН, УПА, навчився надавати істинну оцінку діям совдепії відносно подання нашої історії.

Микола ЧОБІТЬКО - колишній проректор ЧНУ

Доктор педагогічних наук, кавалер Ордена Миколи Чудотворця, автор понад 100 наукових робіт професор Микола Григорович Чобітько, уродженець села Іркліїв Чорнобаївського району помер на початку жовтня.

Микола Григорович навчався у Сімферопольському державному університеті, з 1981 року працював у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, де з 1996 по 2001 роки обіймав посаду проректора. Згодом працював у київських вишах та у Кам'янці-Подільському.

Сергій ТИМЧЕНКО - ексмер Чигирина

11 грудня передчасно перестало битися серце колишнього міського голови Чигирина Сергія Тимченка.

Сергій Тимченко був міським головою міста Чигирина з 2010 по 2014 рік, а до цього був секретарем міської ради. Чоловіку було 47 років.

Микола КАПЛІЙ - відомий черкаський правоохоронець

26-го вересня відійшов у вічність Генерал-майор міліції та СБУ Каплій Микола Васильович.

На прощання з Миколою Каплієм завітали до сотні людей: були присутні військові, які працювали з померлим, до процесії приєднався й міський голова Черкас Анатолій Бондаренко та очільник ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Олександр Черевко.

Миколу Каплія поховали на Третьому міському кладовищі.

Володимир БОНДАРЕНКО - колишній керівник “Черкаської ТЕЦ”

Черкського енергетика не стало наприкінці вересня.

30 років свого життя віддав Володимир Дмитрович Черкаській ТЕЦ. Розпочав він свою трудову діяльність на теплоелектроцентралі у 1985 році машиністом-обхідником. Маючи чудові організаційні здібності та фахові знання, пройшов через посади майстра з ремонту котельного устаткування, інженера-технолога, заступника начальника виробничо-технічного відділу, начальника планово-економічного відділу та заступника директора з питань економіки. У 2003 році Володимир Бондаренко був призначений директором Черкаської ТЕЦ.

Олександр ХОМЕНКО - відомий черкаський журналіст

У липні передчасно і раптово пішов із життя член Національної спілки журналістів України Олександр Григорович Хоменко.

Медійник був одним із засновників і перших ведучих Черкаської Служби Новин, був шеф-редактором служби новин, власним кореспондентом Національного телебачення України.

Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ - відомий письменник

У травні на 74-му році життя помер відомий письменник родом із Черкащини, публіцист, громадський діяч, літературознавець Михайло Слабошпицький.

Михайло Федорович Слабошпицький народився 28 липня 1946 року в селі Мар’янівка Черкаської області. Вищу освіту отримав у Київському університеті (Факультет журналістики), працював на різних посадах у газеті «Літературна Україна», був головним редактором газети «Вісті з України», журналу «Вавилон-XX», директором видавництва «Ярославів Вал».

Михайло Слабошпицький написав понад два десятки книжок різних жанрів і тематики: проза, публіцистика, літературна критика. Серед іншого викоремлюють низку книжок-біографій українських митців, громадських і політичних діячів: «Українські меценати», «Веньямін літературної сім’ї», «Українець, який відмовився бути бідним», «Никифор Дровняк із Криниці», «25 поетів української діаспори». Його роман «Марія Башкирцева» перекладали французькою і російською мовами. Крім того, писав книжки для дітей і юнацтва.

За більше, ніж сорок років літературної творчості письменник отримав близько десяти нагород. У 2005 році став лавреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка за роман-біографію «Поет із пекла (Тодось Осьмачка)»

Владислав БОРИСЮК (Влад Брова) - черкаський журналіст

Засновник та головний редактор газети "Дзвін" Владислав Борисюк помер 16 січня близько 13 години. 

Про це повідомила редакція видання. 

- Не стало люблячого батька та коханого чоловіка, засновника та головного редактора газети "Дзвін". Любимо, пам’ятаємо, сумуємо за нашою найдорожчою людиною, - повідомили на сайті. 

Антанас ПЕТРАУСКАС - багаторічний очільник Черкаської обласної філармонії

В січні помер заслужений працівник культури України Петраускас Антанас Аугустинович, якого було нагороджено орденом «За заслуги» III ст., директор Черкаської обласної філармонії (1982-2012р.р.).

1982 року Антанаса Аугустиновича було призначено на посаду директора Черкаської обласної філармонії, де за його сприяння з’явилися нові колективи: ансамбль «Росава», солісти Раїса Кириченко, Ольга Павловська та інші; тріо бандуристок «Вербена», камерний оркестр.

Тимур МАНДЖОСОВ - черкаський військовий

Тимур Манджосовий помер четвертого травня у шпиталі Львова. На офіційній сторінці 24-го окремого штурмового батальйону ЗСУ "Айдар" повідомили, що він захищав Україну з перших днів війни з Росією.

Тимур Манджосов вперше прийшов до лав Збройних сил України ще в 2014, коли розпочалася війна з Росією. Він відбув кілька ротацій. Побратими загиблого кажуть, що для них було честю захищати державу з загиблим черкасцем.

Бійця похоронили на Алеї Героїв, яка розташована на четвертому міському цвинтарі.

Катерина КЛЕВАЦЬКА - лікарка Черкаського обласного кардіоцентру

9-го листопада перестало битися серце Катерини Дмитрівни Клевацької, яка понад 35 років пропрацювала лікарем-кардіологом в Черкаському обласному кардіологічному центрі.

Володимир РУТКІВСЬКИЙ - письменник, автор “Сторожової застави”

На початку листопада помер Володимир Рутківський – український поет, автор дитячої прози. 

Володимир Григорович Рутківський народився 18 квітня 1937 року в селі Хрестителеве Чорнобаївського району Черкаської області. Серед найвідоміших творів автора — фентезі-роман «Сторожова застава» та тетралогія «Джури» про пригоди козаків-характерників.

Сергій ОСАУЛЕНКО - митець

В березні на 49-му році не стало Осауленка Сергія Сергійовича - художнього керівника ансамблю "Росава" Черкаської обласної філармонії.

З 2018 року Сергій Осауленко успішно очолював ансамбль "Росава" Черкаської обласної філармонії та відразу приніс свій творчий стиль у якісний розвиток ансамблевого музичного мистецтва Черкащини.

Сергій Осауленко належав до когорти мистецьких керманичів, творчий стиль яких був позначений сучасними та багатосторонніми підходами у мистецько-просвітницькій практиці.

Олена РАДЧЕНКО - викладачка Черкаського національного університету

У квітні на 54-му році життя відійшла у вічність завідувачка кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови Радченко Олена Юріївна.

Це непоправна втрата для Черкаського національного університету. Олена Юріївна — випускниця Черкаського національного університету, тут вона закінчила аспірантуру, здобула науковий ступінь кандидата філологічних наук.

Усе життя присвятила викладацькій діяльності, понад 20 років працювала в Черкаському національному.

Мар’яна ГЕРАСИМЕНКО - ексочільниця Смілянської РДА

У липні після тяжкої хвороби померла Марʼяна Герасименко, колишня очільниця Смілянської районної ради. 

Марʼяна Володимирівна була головою Смілянської райдержадміністрації у 2005 році, через рік її обрали головою районної ради.

Редакція “Про все” висловлює співчуття родинам померлих.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору