Вода на Черкащині – на вагу золота: як люди рятуються від отруєння (відео)

30 червня 2016, 12:00

На Черкащині незабаром вода стане на вагу золота. Все тому, що місцеві криниці і річки забруднені. Найгірша ситуація на Катеринопільщині. Лише пильність до власного здоров'я рятує селян від масового отруєння, як це сталось в Ізмаїлі, повідомляє 24 канал.

Нещодавно Катеринопільський район сколихнула справжня екологічна катастрофа. Тонни води з несправних очисних споруд потекли сільськими городами і потрапили у річку Гнилий Тікич. Якість води тут і раніше була не найкращою. Тепер ситуація критична.

У Катеринополі очисні споруди не працюють чверть століття. Про свою біду люди говорили роками. Лише тепер чиновники та підприємства-забруднювачі знайшли 5 мільйонів на реконструкцію. Сусідство із очисними спорудами для селян – ще одне випробування.

Фахівці певні, поліпшити стан екології в області могло б якісне очищення стічних вод. Та це, вочевидь, у держави не в пріоритеті.

Містечко Золотоноша на повноцінний запуск очисних споруд чекало півтора десятка років. Каналізаційні стоки тут проходять 8 етапів очистки. Серед них – біологічна. Насичена киснем і корисними мікроорганізмами вода відтепер не труїтиме річки.

Якісним очищенням води можуть похизуватись лише десятки міст України. Черкаси із трьома сотнями тисяч жителів свого відстійника не мають і користуються ресурсом місцевого хімічного підприємства. Інформація екологів шокує: 85% підприємств області скидають відходи виробництва у водойми. Звідти отрута потрапляє до осель та на столи українських родин.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору