Владика Софроній: «Моліться, щоб не було Третьої світової»

24 листопада 2014, 13:42

с

Митрополит Черкаський та Канівський Софроній став почесним членом Всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни» та Громадянського руху «За процвітання Черкащини». Свідоцтво про це Владиці вручили 21 листопада по завершенні Божественної літургії у кафедральному Свято-Михайлівському соборі на храмове свято Архістратига Михайла, пише ГромЧе.

– Ми вдячні Владиці Софронію за розбудову духовного життя на Черкащині та активну допомогу дітям війни, адже сьогодні це  найбільш соціально обділена категорія населення, – відзначив голова Черкаського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни» Олександр Коваленко. – Завдяки його молитвам та мудрим порадам ми стали смиреннішими, а головне – більш активними та дружними.

Дякуючи за цю відзнаку, Митрополит розповів про своє дитинство, яке збіглося саме з роками війни.

– Так, я пережив війну. Я бачив її! Чув постріли гвинтівок і знаю як страждали мої батьки, – приймаючи відзнаку до рук, відзначив Владика Софроній. – У той час ми жили у землянці. І я на все життя запам’ятав, як одного разу не могли через стрільбу до неї повернутися, ховалися у сусідів. А коли перестали стріляти і ми знову опинилися у своєму окопі, пам’ятаю як сказав: «Мамо, не йдімо звідси більше. У нас так тут добре!».

Розповів Митрополит Черкаський та Канівський і про те як під час війни йому дивом вдалося уникнути смерті.

– Я сидів і перебирав кульки від патронів. Аж тут посипалась черга. Вбило три курки, що ходили поруч. Мене ж відтягнув кулеметник, який сидів під кутком хати. Як тільки він це зробив, по тому місцю, де я сидів, були постріли, – пригадав Владика.

На думку Митрополита Черкаського та Канівського, жодна країна у світі не страждала за свою історію так, як Україна.

– Але попри все, нас Бог дуже любить. Саме тому ми й вижили після всіх випробувань, навіть після Чорнобиля. Але страшніше буде, якщо гряне Третя світова війна. Тому моліться щоб її не було! – закликав вірян Митрополит Софроній. – Тому що землі як такої не залишиться – не буде кому жити  і згадувати про війну давнішню і теперішню…

Поділитись

Коментарі

Вгору