Військовий блогер “впіймав” на брехні колишнього сільського голову зі Шполянщини

11 квітня 2023, 19:41

Колишній голова села Товмач, що на Шполянщині, а нині військовий Сергій Коваль втрапив у скандал, звинувативши одного з генералів ЗСУ в тиску на нього. Причиною чоловік назвав російську мову, якою командувач звертався до підлеглих і нібито образився, коли Коваль зробив йому зауваження.

У березні на своїй сторінці у Фейсбуці чоловік опублікував допис, в якому розповідав, що генерал, приїхавши на елітній автівці, кричав до солдатів російською мовою. Коваль стверджував, що зробив йому зауваження щодо вживання іноземної мови. Після цього, за словами військового, його наказали перевести в іншу бригаду.

«Наказом нашого комбата, я був переведений в інший батальйон. Виявляється той узькоговорящій, на Лексусі виявився цілим генерал-майором... І "он рассєрділся"!!! Як же так, якийсь солдат, на мові, зробив йому "узкоговоряшєму патріоту" зауваження. Солдата потрібно цього знищити! Він дав вказівку, і холопи завдання його виконали», - пише Коваль.

Також зі своєї сторінки чоловік звернувся до Президента та Валерія Залужного з вимогою, аби вони примусили вище командування спілкуватися державною мовою.

На ситуацію звернув увагу відомий український блогер та полковник Збройних сил України Анатолій Штефан «Штірліц». Провівши власне розслідування, він звинуватив Коваля у брехні. За його інформацією, генерал не спілкувався із колишнім головою Товмача і переведення останнього до іншого батальйону не має нічого спільного із нібито мовним конфліктом.

«Гарно складений допис, особливо військове звання генерал, авто, образа солдата, мова.. Але я розібрався. 1. Ніякого автомобіля Lexus не було. 2. Генерал про якого ніяк не може згадати автор цілу добу був. Це попередньо генерал - майор Едуард Москальов який приїхав в підрозділ. 3. Ніякої особистої розмови, про яку він пише не було. Генерал спілкувався з керівним складом, з іншими військовими... Але не з цим військовослужбовцем. 4. Ніякого конфлікту на мовному питанні, або зауваженні не було. Як і образ в сторону солдата. 5. Ніякого наказу на знищення цього військовослужбовця не було. 6. Про причини переводу даного військовослужбовця в інший підрозділ може прокоментувати командир батальйону», - пише Штефан.

Полковник ЗСУ відкрито запитав у Сергія Коваля, чи спілкувався він із генералом. Військовий почав це заперечувати. Більше того, він визнав, що лише намагався привітатися до командувача, але той його не помітив. Також поки не відповів про справжню причину переведення до іншого батальйону і продовжує наполягати на бажанні командування його «знищити».

Допис, в якому військовий розповідає про результат «зауваження» вже набрав понад 6 тисяч вподобань та майже 8 тисяч репостів. Як повідомив Анатолій Штефан, слова Коваля активно розійшлися проросійськими пабліками.

Підписники Штефана помітили, що чимала частина коментарів та репостів на сторінці Коваля зроблена "ботами" й звинуватили його у маніпуляціях на темі мови. Також люди висловили свої припущення, чому військовий вирішив створити фейковий допис. За однією з версій, чоловік посварився з командиром та вигадав мовний конфлікт, не бажаючи переводитися до іншого батальйону.

Колишня голова Шполянської РДА Наталія Коваль впевнена, що чоловік зробив спробу маніпуляції на патріотичних почуттях його читачів.

«Цього разу він напевно трохи не розрахував з цільовою аудиторією, бо вийшло далеко за межі електорату місцевого рівня, де він давно претендує на владу. Не розрахував, що його допис може бути вивчено та спростовано, бо такого з ним ще ніколи не було. Чекати від нього допис-спростування марно, ця людина морально не здатна на таку дію. На загальноукраїнському рівні за декілька днів ця історія стихне, а на місцевому він перекрутить її так, вкотре зробивши з себе жертву-героя», - прокоментувала колишня посадовиця.

Як пояснив Анатолій Штефан, за Сергія Коваля взялася українська контррозвідка. Водночас журналісти Про все направили інформаційний запит до Нацгвардії України, аби з’ясувати, чи був насправді випадок, про який розповідає Коваль.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору