Віктор Ющенко запропонував черкащанам кілька освітньо-культурологічних проектів

05 травня 2015, 17:25

11169635_443103215867267_1109823876204467767_o

На минулих вихідних Віктор Ющенко з родиною відвідав Черкащину. Гостини носили приватний характер, але під час візиту Віктор Андрійович запропонував і підтримав кілька важливих для Черкащини, особливо молоді, проектів.

Зокрема, в питанні відновлення експозиції музею Т.Г.Шевченка на Тарасовій горі за проектом Василя Кричевського, відзначення 420-річчя від дня народження Богдана Хмельницького на державному рівні, впровадження проекту з проведення науково-пошукових робіт, пов’язаних з історією козацтва та становленням державності українського народу.

в музеї

У Каневі родина Ющенків разом ректором Черкаського національного університету ім.Богдана Хмельницького Олександром Черевком, міським головою Ігорем Ренькасом, начальником управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Василем Дмитренком, заступником начальника управління культури облдержадміністрації Миколою Суховим та генеральним директором Шевченківського національного заповідника Мар`яном Піняком відвідали Успенський собор, могилу Лукерії Полусмак та вклонилися Кобзарю на Чернечій горі.

Оглядаючи експозицію музею, Віктор Ющенко вкотре висловив свою думку, що в музеї потрібно відкрити стелю, настінні розписи та все те, що було зроблено відповідно до архітектурного задуму Василя Кричевського. І це буде зроблено, в тому числі й за підтримки Інституту Президента Віктора Ющенка «Стратегічні ініціативи».

в церкві

На Чигиринщині Ющенків зустрічали голова районної ради Петро Литвин, голова райдержадміністрації Володимир Клименко, громадські активісти. Після традиційного відвідування храму святого праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського), Іллінської церкви, хутора Буди та дуба Максима Залізняка, Віктор Ющенко з козаками обговорив питання створення козацького добровольчого батальйону і запевнив у сприянні вирішення цього питання на рівні Міністерства оборони України.

У ході візиту також досягнуто домовленості щодо реалізації на Чигиринщині нового науково-дослідницького, культурологічного проекту з вивчення історичної спадщини і пошуку археологічних пам’яток, пов’язаних з діяльністю гетьмана Богдана Хмельницького та подіями Холодноярської республіки. Провідна роль у впровадженні цього проекту відводиться Черкаському національному університету.

Керівники та представники громадських організацій Чигиринського району звернулись до Віктора Ющенка з проханням підтримати їх ініціативу і відзначити 420-у річницю з дня народження Богдана Хмельницького на державному рівні, на що Віктор Андрійович охоче відгукнувся. «Тут, на Чигиринщині народилося військо Богдана, яке звільнило наш дух і проклало шлях до нашої державної незалежності. Про це мають знати всі в Україні», - зазначив Віктор Ющенко.

на горі

Гості також ознайомилися з музейно-етнографічним комплексом "Дикий Хутір".

Враховуючи внесок Президента України (2005 – 2010 р.р.) в розбудову української державності, розвиток українського козацтва, Олександр Черевко, за дорученням голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка, вручив Віктору Ющенку ювілейну відзнаку «Холодний Яр».

Поділитись

Коментарі

Вгору