Фотоконкурс «Вікі любить Землю» стартував на Вікіпедії. Фотографічний проект втілюють уже сьомий рік поспіль. Як проходитиме конкурс цього року, читайте далі.
За шість років конкурсу учасники завантажили понад 70 тисяч вільних зображень об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, яких є понад 8 200 у державному реєстрі. Це великий внесок у розвиток вільних знань. Однак ще більше, ніж половини об’єктів у конкурсних списках залишаються не проілюстрованими, а багато завантажених фотографій – невикористаними у статтях Вікіпедії. Тому цього року організатори будуть заохочувати конкурсантів висвітлювати нові пам’ятки природи, а також намагатимуться підвищувати використання фотографій у вікіпроектах.
Як завжди, протягом травня всі охочі можуть подати фотографії власного авторства, зроблені у будь-який період часу. Як і минулого року, шанси на перемогу матимуть лише ті фото, для яких вказані географічні координати місця знімання. Цього року обов’язковою вимогою є наявність опису (наприклад, уточнення щодо місця знімання, назва виду рослини чи тварини тощо), а назва файлу має містити назву ПЗФ та/або ключові слова назви.
За результатами оцінок журі, буде визначено переможців номінацій «Найкраще фото області» і саме серед них, а не з окремого рейтингу, буде визначено десять найкращих фотографій. Іншими словами, у топ-10 потраплять переможці обласних номінацій з найбільшими балами й саме вони представлятимуть Україну на міжнародному етапі.
Цього року вдруге, під час підсумовування номінацій «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» (за областями та по Україні загалом) фотографії тих об’єктів природно-заповідного фонду, які до початку конкурсу не мали фотографій Вікісховища, отримують додатковий коефіцієнт. Оргкомітет збільшив коефіцієнт з 5 до 10 для фотографії пам’яток, які не були проілюстровані на Вікісховищі до початку конкурсу. Якщо конкурсанти завантажували фото пам’ятки «Вікі любить Землю» минулих років, ці роботи отримують коефіцієнт один. В інших випадках (конкурсанти раніше не завантажували фото пам’ятки, але вона вже проілюстрована у Вікісховищі) коефіцієнт становитиме два. Повний регламент доступний на сайті «Вікімедіа Україна».
Автори найкращих світлин та найбільш активні учасники отримають цінні призи. У 2018 році призи отримали 20 осіб, а сувеніри з логотипом конкурсу та дипломи загалом отримали 40 учасників.
Ми завжди відкриті до пропозицій партнерства, зокрема до оголошення спецномінацій. Якщо у вашої організації є ідеї спецномінацій, які ви можете підтримати, напишіть оргкомітету на wle@wikimedia.org.ua.
За інформацією прес-служби Черкаської ОДА
Читайте також: П’ять Instagram-акаунтів, які “ведуть” черкаські пухнастики.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram