Відомий художник презентував у Черкасах “Молитву за Україну” (фото)

21 червня 2018, 13:42

 

З 20 червня в Черкаському художньому музеї відкрилася виставка заслуженого художника України, лауреата обласної премії ім. Д.Нарбута та Всеукраїнської премії «Смарагдова ліра» Івана Фізера, повідомляється на офіційній сторінці музею у Фейсбук.

Ювілейна виставка «Молитва за Україну» презентує понад 120 робіт, виконаних майстром за останні п’ять років. До речі, 90% демонстрованих творів експонується вперше. Будучи свідомим громадянином своєї держави, знаючи її історію, люблячи рідну землю, Іван Фізер не зміг би стояти осторонь подій бурхливого сьогодення. Тож невипадково назву виставці дав епічний і монументальний поліптих «Молитва за Україну», композиція якого налічує 24 елементи. Центральну арку формують портрети Т.Шевченка, І.Мазепи та Б.Хмельницького, нижче яких розгортаються сюжети філософсько-образної інтерпретації героїчного войовничого минулого та сучасності. Вдалим доповненням площинного твору є вписана в арку скульптура ангела, що склав руки у молитві.

В експозиції також представлені графічні аркуші, скульптурні портрети та композиції, виконані у різних матеріалах і техніках. Вдалим доповненням виставки є фотоматеріали, що формують цілісне бачення і масштаб творчої діяльності Івана Васильовича.

Виставка триватиме до 22 липня 2018 року.

Коментарі

Вгору