Відомі українські діячі виступили проти будівництва Канівської ГАЕС

02 березня 2017, 13:40

Відомі українські діячі культури та мистецтв виступили із закликом до керівництва держави щодо негайного припинення будівництва Канівської ГАЕС. Про це інформує «Kanos» із посиланням на Україну молоду.

Під зверненням до Президента України Петра Порошенка, Голови ВРУ Андрія Парубія та Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана підписалися такі відомі українці, як  Герої України Іван Драч, Борис Олійник, Анатолій Паламаренко, лауреати Шевченківської премії Любов Голота, Юрій Ковалів, Степан Колесник, В’ячеслав Медвідь, Павло Мовчан, почесний енергетик України Геннадій Качаленко; член-кореспондент Національної Академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки Микола Поліщук; гoлова Київської спілки журналістів України Михайло Сорока; письменники Василь Клічак, Павло Вольвач, Василь Піддубняк; голова ВГО «Професійна спілка «Журналіст України» Олександр Михайлюта, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський та кандидат юридичних наук Володимир Ярош.

За словами підписантів звернення, проект Канівської ГАЕС не пройшов громадське обговорення, передбачене вимогами національного законодавства і, відповідно, порушує вимоги як національного, так і міжнародного законодавства, а також Конвенції ЄЕК ООН про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Оргуська конвенція).

Тобто сама ідея втілення «комуністичного» проекту є незаконною. А тому, діячі культури переконані, що ЄІБ і Світовому банку слід відмовитися від фінансування проекту будівництва Канівської ГАЕС як необґрунтованого і вкрай ризикованого.

Також вони звернулись до очільників держави вжити всіх необхідних заходів для негайного припинення будівництва Канівської ГАЕС, яка, «окрім екологічної та економічної шкоди, завдасть непоправної шкоди духовному світу України, знищивши територію природного заповідника, пов’язаного зi світовим генієм — Тарасом Григоровичем Шевченком».

Коментарі

Вгору