Відмовляючи сильним самовисуванцям, ЦВК підіграє колишнім регіоналам?

29 вересня 2014, 12:00

цвк

На Черкащині планують відіграти сценарій «вибори без вибору».

На вихідних стало відомо про відмову ЦВК у реєстрації кандидатами у народні депутати одразу двом претендентам на перемогу в виборах до Верховної Ради – Наталії Нетовкіній та Миколі Булатецькому.

Про це повідомляє сайт ГромЧе.

Причиною названо відсутність у пакеті документів «зобов’язання у разі обрання їх депутатами припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України».

Цікава причина, з огляду на те, що новообраний Президент України ще кілька місяців після обрання не міг розпрощатися з власним бізнесом. Однак суть справи навіть не в цьому. Процедура прийняття рішення практично не залишила самовисуванцям простору для судового оскарження. Так, за словами Наталії Нетовкіної, про відмову в реєстрації кандидатом їй ніхто офіційно не повідомив. Про рішення ЦВК вона випадково дізналася з інтернету.

–  Важко описати свої почуття в той момент, коли випадково побачила своє прізвище в рядку новин і дочитала до кінця! Відразу згадала слова своєї подруги, сказані мені 15 років тому: не йди в політику, там дуже багато бруду. На душі стало дуже гірко. Я все-таки сподівалася, що наша країна змінюється! – обурюється Наталія Володимирівна. – Багато запитань викликала процедура прийняття рішення ЦВК. Поясніть – чому я дізнаюся про відмову мені в реєстрації з сайту новин? Знаю, що декільком претендентам особисто телефонували з ЦВК, пояснювали які документи треба донести. Тут – мовчанка.

Найцікавіше ж почалося, коли Нетовкіна вирішила особисто приїхати до Києва щоб одержати хоч якісь пояснення від ЦВК.

– У неділю мені так і не віддали постанову про відмову мені в реєстрації! Питаю, чому не можуть віддати оригінал постанови. «А ми поштою її відіслали» – відповідають. Вони прекрасно розуміють, що якщо не маю на руках оригінал постанови, не можу оскаржити рішення в суді! – констатує Наталія Нетовкіна. – В такій ситуації час грає не на нашу користь.

І дійсно, на оскарження рішення ЦВК у можливих кандидатів є усього… 24 години! Цікаво, як же їм вдасться це зробити, якщо «документи надіслано поштою»?

Микола Булатецький, який мав намір балотуватися у 194 окрузі, вважає таку ситуацію нічим іншим, як підіграванням ЦВК нардепам-колишнім регіоналам, які нині знову прагнуть опинитися під куполом Ради.

– Вони вже до виборів визначилися хто має перемогти на округах, по моєму округу – це однозначно фальсифікатор Жуковська. Нетовкіну зняли, щоб забезпечити комфортне проходження регіоналу Зубику, –  прокоментував Микола Булатецький на своїй сторінці в Facebook. 

І дійсно, на чотирьох округах Черкащини нині балотуються одіозні екс-регіонали: Володимир Зубик – по 195-му, Геннадій Бобов – по 196-му, по198-му – Віктор Тимошенко та по 200-му округу – Антон Яценко. Усі ці депутати голосували «за» диктаторські закони 16 січня. І саме їхніми фотографіями громадськість Черкащини нещодавно прикрасила сміттєві бачки, вказавши тим самим, якого продовження політичної кар’єри жадає для цих «слуг» народу.

Однак, схоже, що нардепів, більше лякає можливість опинитися в тюрмі ніж «сміттєва люстрація». Тож нині усіма можливими і неможливими способами, вони намагаються пройти до нового складу Верховної Ради. Палітра засобів, на які вони покладаються, давно відома – прямий підкуп виборців.

–   Те, що відбувається нині має стати сигналом для кожного небайдужого черкащанина! Система, проти якої ми виходили на Майдан, нікуди не ділася! Навіть гірше. Вона стала ще брутальнішою та цинічнішою. По селах вже не соромлячись роздають «перший транш» за одного з моїх конкурентів. Очевидці навіть відзняли на відео як позавчора роздавали гроші в Топилівці, – констатує Наталія Нетовкіна.

Лідер громадянського руху «За процвітання Черкащини» є реальним претендентом на перемогу на 195 виборчому округу. Саме з її ім’ям пов’язано чимало сподівань виборців, про що свідчить хоча б факт, що на конференції Громадянського руху її рішення балотуватися до парламенту підтримало більш як півтисячі черкащан. Громадськість, вочевидь, вже не готова миритися в цій ситуації з роллю стороннього спостерігача. Тож прихильники Наталії Нетовкіної зорганізувались і вже вирушили до столиці пікетувати ЦВК.

– Я після Революції Гідності щиро сподівалася, що разом із злочинним режимом Януковича ми відправили в небуття все те зло, що заважало нам бути європейською країною. Що Україна пробудилася, і громада вже не дозволить робити з собою те, що робили регіонали. Що гідність, мораль, духовність – не пусті слова для багатьох людей. І я це бачу в селах! – стверджує Наталія Нетовкіна. –  Знаєте, коли я чую на зустрічах від людей, які живуть дуже сутужно і рахують кожну копієчку, що вони у жодному разі не продадуть свій голос, у мене сльози навертаються від таких слів. Як тепер пояснити цим людям, що за них, виявляється, уже все давно вирішено і прізвище майбутнього депутата написано на Банковій? Невже це демократія, коли у високих кабінетах знову малюють «шахматки», на якому окрузі який кандидат має перемогти? Просто скажіть – Небесна сотня загинула тільки за те, щоб це робили не Янукович і не Клюєв, а люди з іншими прізвищами? У нас залишається тільки один шлях – не мовчати!

Коментарі

Вгору