Відеокамери, які можуть розпізнати обличчя людей та колір автівок: якими можуть стати “безпечні Черкаси”

05 червня 2019, 19:00

Для запровадження у Черкасах програми "безпечне місто" потрібно обрати компанію, яка опікуватиметься системою відеоспостереження. Сьогодні, 5 червня, ТОВ "КОБІ" презентувало своє програмне забезпечення українського виробництва, лише відеокамери закуповують із Китаю. Директор компанії Олексій Вихристюк розповів переваги та недоліки цієї системи. 

За словами начальника управління інспектування Черкаської міської раді Андрія Крилова, перед цією компанією місто нічим не зобов'язане, немає проектних рішень і не розроблена проектно-кошторисна документація про впровадження системи. Компанія ТОВ "КОБІ" надіслала офіційного листа із проханням провести презентацію, тому вони тут.

- Ми хочемо вислухати представника кожного продукту й вибрати найкращого для нашого регіону, - сказав Крилов.

Вказана компанія пропонує встановити розумні камери, які можуть розпізнавати  номерні знаки, колір і тип автівок, а також обличчя людей, стать та насичені кольори одягу. За словами директора компанії вони вже протестували систему у кількох містах України. Зазвичай для нормального її функціонування створюється комунальне підприємство, де встановлюють серверну частину.

Тепер немає потреби людині сидіти й переглядати десятки відео на моніторах, система реагує на тривогу. Ці тривоги бувають із різних причин. Камери можуть зафіксувати особу чи автівку із так званого "чорного" списку, або ж зафіксувати різкий звук чи групу осіб, яка складається із п'яти осіб, чи зброю.

Також за допомогою злагодженої системи правоохоронці можуть увести номерний знак автівки та ще деякі дані про неї і система покаже, де коли транспортний засіб з'являвся у полі зору відеокамер. Ще однією перевагою системи є те, що камери можуть розпізнати "двійника" автівки, проте ці дані не є дуже точними.

Водночас Олексій Вихристюк зауважив, що система досить захищена від зовнішніх втручань локальною мережею, але оскільки камери під'єднуються до мережі, то інформація з них передається через інтернет. Декого з присутніх у залі під час презентації програми "безпечного міста" ця інформація здивувала, люди вважають провайдера не надійним джерелом передання інформації. Також варто зауважити, що система завантажує дані з відеокамер до бази даних ГАРПУН, але якщо правоохоронцям доведеться, приміром, шукати автівку у Вінниці, де працює інша компанія, яка не завантажує даних до цієї системи, то автівку знайти не вдасться.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору