Від +8° до 0°: Черкащина перебуватиме в зоні температурних контрастів

08 лютого 2024, 15:45

В атмосфері над Черкащиною розташувалася висотно-фронтальна зона, в якій сконцентрована велика кількість енергії. Цим пояснюється часта зміна погоди, рвучкий вітер та підвищений температурний фон, що випереджає календар майже на місяць.

"7 лютого, висотна повітряна течія імпортувала з акваторії Атлантики тепло, яке для Черкащини стало рекордним. Вперше за 76 років метеорологічних спостережень метеостанції області зафіксували +10...+11°. Найтепліше було у Золотоноші +13°", - повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Завтра, 9 лютого, погодну ініціативу переймуть атмосферні фронти нового циклону «Paulina», що рухається з Атлантики. Вони поділять Україну на 2 зони температурних контрастів. На півночі домінуватиме зима, на півдні - весна. Черкащина перебуватиме на межі боротьби двох сезонів.

"Яскраво це продемонструють контрасти температур від +8° в Умані до 0° у Золотоноші та опади - від дощу до снігу, на окремих ділянках доріг ожеледиця У північних районах області можливе утворення снігового покриву", - розповів Постригань.

У суботу, 10 лютого, відбудеться перебудова синоптичних процесів на південні і до 14 лютого, потужна повітряна течія з північної Африки забезпечить субтропічне тепло на фоні невеликих опадів. Температура вночі 3-8° тепла, вдень 8-13° тепла.

"Можливі нові температурні рекорди, оскільки температурний фон відповідатиме квітню.

Із 15 лютого погода знову зміниться - синоптики прогнозують порцію опадів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору