Венеціанська комісія зробила висновок, що Закон «Про освіту» дискримінує громадян України, – Ларін

12 грудня 2017, 12:00

Венеціанська комісія зробила висновок, що Закон «Про освіту» дискримінує громадян України.  Про це народний депутат від Опозиційного блоку Сергій Ларін написав на своїй сторінці в Фейсбук, коментуючи висновок Венеціанської комісії щодо мовних положень Закону «Про освіту».

Політик навів цитату з рішення Венеціанської комісії: «Новий закон не передбачає рішень по мовам, які не є офіційними для ЄС, зокрема це стосується російської мови, як мови, яка широко використовується як недержавна. Менш сприятливе ставлення до таких мов важко оцінити, і відповідно піднімаються питання щодо наявності дискримінації. Відповідним рішенням може бути внесення змін до статті 7 і заміна чинного положення на більш збалансоване».

Однак, на думку Сергія Ларіна, «європейській» і «демократичній» українській владі наплювати на авторитетний європейський орган. «Як, наприклад, із законом про люстрацію. 3 роки Венеціанська комісія вимагає від української влади його змінити, а Парламентська асамблея Ради Європи кілька разів закріплювала в резолюціях вимогу скасування закону.

А де результат?

Результат буде, але виключно матеріальний. Уже сьогодні Європейський суд з прав людини розглядає понад півсотні позовів люстрованих українців до цієї влади. І кількість позовів постійно зростає. Суми позовів значні. Це 300 - 500 - 700 тисяч гривень кожному, якщо враховувати компенсації за час вимушеного простою. Тобто, з наших податків вже найближчим часом можна буде відмінусувати 25 мільйонів компенсацій через цей абсурдний закон», - підкреслив опозиціонер.

Він спрогнозував, що із Законом «Про освіту» буде аналогічна історія. «Інша справа, що багато наших співвітчизників, особливо в західних регіонах, не захочуть боротися з абсурдністю і недалекістю цієї влади і, не чекаючи рішення судів, просто проголосують ногами. Подалі від України», - резюмував Сергій Ларін.

Матеріал надано прес-службою політика. 

Вгору